Mait Meriloo: Raidam ja Grjazin panid hullu

Märtin annetas võidusumma Tartu noortele

Väljasõit võis maksta poodiumikoha

Sergei Larens: Slava kaotas korraks juhtimise

Markko Märtin - Michael Park. Foto: Villu Teearu
E.O.S. ralli üheksas kiiruskatse sõideti ühteaegu nii tolmustel kui vihmastel teedel. Kuigi teenindus lõõskas päikeses, teatati rajal kohati paduvihmast, kuid esimesed autod keerutasid üles ka tolmusaba.

Murettekitav uudis tuli ka Markko Märtini kohta, kelle autol ütles üles sidur. See ei mõjutanud küll mingil määral tema kiiruskatseaegu - üheksanda kiiruskatse võitis ta teiseks tulnud Margus Murakase ees 21,6 sekundiga, kümnenda kiiruskatse aga tema ees 13 sekundiga.

"Sõita on hea, aga ma ei saa kohalt ära. Peame seda jõuga tegema," ütles Märtin. "Kindlasti sõidame lõpuni, kui oleme juba nii kaugele jõudnud." Fordi meeskond lootis probleemid 20-minutilise teeninduse jooksul lahendada.

Murakas asus tõsiselt võitlusse teise koha eest. Üheksandal kiiruskatsel tuli ta Tomasz Kucharile lähemale 7 sekundiga ja sekundiga jäi temast maha ka Janne Tuohino.

Tuohino kurtis, et ilmselt sai vahepealses teeninduses liiga rahulikult võetud, sest aur oli mehel kadunud. Sellegipoolest möödus ta 9. kiiruskatsel Jouni Ampujast. 10. kiiruskatsel läks aga kõik valesti ja ta lõhkus oma auto rehvi ning mängis käest shansid heale kohale tulla, sest kaotust tuli juba selle kiiruskatsega 41 sekundit. Ampuja pääses sellega ette 20 sekundit, teised päris püüdmatult.

Murakas oli 10. kiiruskatsel 3,5 sekundiga Kucharist kiirem ja kahandas vahe 6 sekundile.

N-grupi heitluses oli Stanislav Grjazin üheksandal katsel Ivar Raidamist kiirem, kuid tegi 10. katsel palju sõiduvigu ja lasi Raidami jälle mööda. Enne viimast kaht kiiruskatset juhib Raidam nüüd Grjazini ees 5,5 sekundiga.

Katkestajate hulka lisandus 10. kiiruskatsel veel kolmaski Läti ekipaaž - Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis. Matiss Mezaks - Arnis Ronis katkestasid juba esimesel päeval, Roberts Kondrats - Andris Simkus katkestasid võistluse neljanda kiiruskatse ülesõidul. "Meie jaoks on võistlus läbi. Käigukasti ja siduriprobleemid," selgitas Roberts Kondrats (fotol).

Lätlastel oli ka muidu halb kiiruskatse, sest Aivis Egle - Juris Vilmanis sõitsid teelt välja ja neil oli probleeme ühe rattaga.

Ekipaaži Kaido Kanarik - Priit Kinnunen Subarul lendas üheksandal kiiruskatsel pärast hüpet ratas alt ära, mis tabas üht fotograafi. Kiirabi sõitis olukorda selgitama.

Kümnes kiiruskatse jäi viimaseks ka teelt välja sõitnud Soome rallipaarile Sampsa Junnila - Timo Tuominen.