Mait Meriloo: Raidam ja Grjazin panid hullu

Märtin annetas võidusumma Tartu noortele

Väljasõit võis maksta poodiumikoha

Sergei Larens: Slava kaotas korraks juhtimise

Markko Märtin - Michael Park E.O.S. rallil. Foto: Villu Teearu
E.O.S. rallil jätkus põnevust päris viimase kiiruskatseni, sest lahtised olid teine ja seitsmes koht, aga ka N-grupi võitja. Kindel oli igatahes Markko Märtini võit, mis uue Ford Focus WRC 03-ga oli ülivõimas.

Markko Märtin võitis kõik E.O.S. ralli kiiruskatsed ja tema edumaa lähima konkurendi ees oli viimaks 3 minutit ja 11 sekundit. "See oli hirmus vahva ralli," ütles Märtini kaardilugeja Michael Park. "Meil oli ainult üks väike probleem, aga ülejäänud aja oli auto kombes ja see oli nauditav ralli."

"Ma loodan, et publik jäi kõigega rahule. Sõitsime nii kiiresti kui suutsime ja loodetavasti ei olnud igav vaadata," ütles Märtin finišis. "Õnneks jäi auto ühte tükki ja saame nüüd järgmisel nädalal Soome testid tehtud."

Teisele kohale jäi siiski poolakas Tomasz Kuchar, ehkki Margus Murakas talle viimastel kiiruskatsetel tõsist konkurentsi pakkus. Murakas lõikas sekundi veel 11. kiiruskatsel ja 1,7 sekundit ka viimasel kiiruskatsel, aga Kuchar jäi viimaks teiseks 3,2-sekundilise edumaaga.

"Viimased kiiremad katsed sobisid ehk meile rohkem ja varem metsa vahel aeglastel katsetel oleks võinud ehk kiiremini kihutada ja kurve lõigata, aga seal on ka kivid ja see oleks olnud ohtlik," ütles Murakas, kinnitades, et ta üldse ei üritanudki viimastel katsetel Kucharit püüda. Kindlasti lohutas meest aga kolmas koht ja poodiumile pääsemine.

"Suurepärane ralli nagu alati," kiitis Kuchar finišis oma teisest kohast kuuldes. "Olen siin käinud kahel viimasel aastal ja nüüd siis tänavu. Kindlasti olen samal rallil tagasi ka järgmisel aastal."

N-grupis juhtis Ivar Raidam venelase Stanislav Grjazini ees enne viimast kiiruskatset vaid 1,7 sekundiga, kuid võttis viimasel kiiruskatsel autost viimase ja võitis 8,6 sekundiga.

Eriti pingeliseks sekundimurdosade mänguks kujunes heitlus seitsmenda koha nimel norraka Thomas Kolbergi ja Fordil kihutanud soomlase Jari Viita vahel. Pärast üheteistkümnendat kiiruskatset juhtis Viita 0,6 sekundiga, kuid pärast finišijoone ületamist napsas seitsmenda koha endale siiski Kolberg 0,3-sekundilise eduga.

Neljandaks tuli ekipaaž Jouni Ampuja - Timo Hantunen, viiendaks samuti soomlased Kaj Kuistila - Mikko Jokinen ja kuuendaks Norra ekipaaž Thomas Schie - Ragnar Engen.

E7 klassis võitis ülivõimsalt Kimmo Jalava. Kokkuvõttes kuulus Toyota Starletil startinud ekipaažile Jalava - Lukka viieteistkümnes koht.