Mait Meriloo: Raidam ja Grjazin panid hullu

Märtin annetas võidusumma Tartu noortele

Väljasõit võis maksta poodiumikoha

Sergei Larens: Slava kaotas korraks juhtimise

Ülesvõte Tartu Ülikooli staadionil toimunud jalgpallimatšilt. Foto: Indrek Ilomets
E.O.S ralli eelõhtul Tartu Ülikooli staadionil peetud jalgpallimatši rallimeeste ja sponsorite vahel võitsid pärast ülipõnevat penaltiseeriat sponsorid seisuga 7:6.

2x20 minutilise mängu algul haaras initsiatiivi rallimeeste meeskond. Mitmeid teravaid rünnakuid kroonis poolaja keskel Markko Märtini kaardilugeja Michael Parki pommlöök paarikümnelt meetrilt, mis tabas vastaste kaitsjat ja lendas sealt väravasse seisuks 1:0.

Kuigi häid võimalusi lõid ka Mikko Hirvonen ja Jouni Ampuja, väravatelisa ei tulnud. Vastupidi, sponsorite valged särgid ilmusid üha tihedamalt ja ohtlikumalt rallimeeste väravat kaitsnud Peeter Poomi lähistele. Sponsorite rünnakud kandsid lõpuks ka vilja ning poolajale mindi juba valgesärklaste 2:1 juhtimisel.

Teisel poolajal õnnestus nüüdseks juba rallisõitudest loobunud, ent hingelt rallimeheks jäänud võistluste vahenduskohtunikul Margus Karjasel mäng viigistada ja nii normaalaeg 2:2 lõppeski. Võitja pidi otsustama kindlus 11-meetri karistuslöökides.

Penaltiteseeriat realiseerisid mõlemad meeskonnad oluliselt kindlamalt kui tiitlivõistluste otsustavates mängudes tihti komistavad superstaarid. Mikko Hirvoneni vääratus trahvilöögil jäigi ainsaks väravaks realiseerimata löögiks. Seega 7:6 sponsoritele ja publikule show’d kogu raha eest. Aga pealtvaatajaid oli Ülikooli staadionile kogunenud pea täismaja – hinnanguliselt 500-600. Mis aga kõige tähtsam, ükski pallimurul olnud rallimeestest ei pidanud vigastuse pärast põhivõistlusest – rallist loobuma.