Kliki siia Kliki siia
Kas Eesti autoralli meistrisarja arvestusse võiks kuuluda asfaldiralli?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
Rauno Paltser
08. oktoober 2023 0:13
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: Rando Aav

Vihmas ja poris sõidetud koduralli võitsid maailmameistrid

 Loe lisaks
Rallimeister Jaspar Vaher seab samme Euroopasse

Kõik Rally Star'i võistluspaarid jõudsid ralli finišisse

Ken Torn: Oti tulekuga läks rallivõidu püüdmine palju keerulisemaks

Avapäeva lõpetasid liidrikohal Tänak ja Virves

Vihm rallikorraldajate hinnangul võistlust ei ohusta

Romet Jürgenson: Eesmärk on Rally Star'i sõitjatest kõige kiirem olla

Stardirivi avavad saarlastest maailmameistrid Ott Tänak ja Robert Virves

Saaremaa ralli testikatse toimub 4. oktoobril

6. ja 7. oktoobril peetud Saaremaa rallil pidasid üldvõidu nimel duelli saarlased. Võitjaina finišeerisid laupäeva õhtul Kuressaare linnas Ford Fiesta R5 autol võistelnud Ott Tänak ja Robert Virves.

Reedel oli kavas kolm kiiruskatset, laupäeval üheksa. Teist võistluspäeva alustasid liidritena Ott Tänak - Robert Virves (Ford Fiesta Rally2). Avapäeval kaks kiiruskatset võitnud ja rallit linnakatseni juhtinud Ken Torn - Kuldar Sikk (Škoda Fabia RS Rally2) kaotasid neile sel hetkel 1,1 sekundit.

Laupäeval noppisid samad mehed taas katsevõitusid. Hommikusel ringil kihutati Kaugatoma, Undva ja Oriküla kiiruskatsetel. Neil kõigil näitasid parimat aega ralli liidrid Tänak - Virves, kes suurendasid hoolduspausiks üldedu 14,9 sekundi peale.

Kui Kaugatoma ja Undva korduvläbimised võitsid samuti Saaremaalt pärit maailmameistrid, siis nelja viimase lisakatse võidud kuulusid võistluspaarile Torn - Sikk, kes ralli finišis jäid tänavustest Saaremaa ralli võitjatest maha 9,2 sekundiga.

"Oli aus võidusõit. Ken alustas eile kohe hästi ja mina kehvasti ning ilmselgelt polnud selles tempos, mis selle autoga olema peab. Esimeseks paariks katseks võtsin end kokku ja Robert tegi ka hea tööd ning saime vahe sisse. Pärastlõunal pidime kohta hoidma, sest teed olid katki ja probleeme me ei tahtnud. Ken hoidis piisavalt palju tempot peal, et päris niisama ei saanud ka sõita. Olud olid rasked ja ralli väga-väga keeruline. Robertil oli päeva teisel poolel suhteliselt kehva olla ja ta väga ei nautinud. Viimased paar katset olid tehnilised ja polnud lihtsad, kuid kuna võidusõit oli peal, siis tal polnud valikut," kommenteeris Ott Tänak.

Saaremaa ralli lõpetasid kolmandal kohal Gregor Jeets - Timo Taniel (Hyundai i20 N Rally2). Möödunud aastased Eesti absoluutmeistrid jäid võitjatest maha 2 minuti ja 26,3 sekundiga.

Samad võistluspaarid olid parimad ka klassides EMV1 ja EMV2.

EMV3 arvestuses, kus sõidetakse Ford Fiesta Rally3 autodega, olid kokkuvõttes parimad Hubert Laskowski - Michał Kuśnierz. Poolakate edu oli Saaremaal Rally3 autoga esimese stardi teinud Patrick Enoki ja Silver Simmi ees 10,8 sekundit. Kolmanda tulemuse saavutas 2007. aasta F1 maailmameistri Kimi Räikkoneni vennapoeg Justus Räikkonen koos kaardilugeja Mikael Korhonen. Seitsmenda kiiruskatseni EMV3 ja FIA Rally Star arvestuses liidrikohta hoidnud Romet Jürgenson - Siim Oja lõhkusid kaheksandal katsel rehvi ja kaotasid rattavahetuse tõttu aega. Ralli finišis oli eestlaste koht viies. Parimale FIA Rally Star võistluspaarile, kelleks olid Taylor Gil - Daniel Brkic, kaotasid nad lõpuks 23,4 sekundiga.

Esirattaveoliste autode EMV4 arvestuses selgus võitja viimasel katsel. Eelviimase katse järel 12,4-sekundilise eduga esikohta hoidnud Jaspar Vaher - Marti Halling pidid viimase 9,34 km pikkuse katse finišis tunnistama võistluspaari Joosep Planken - Taavi Lassmann 14,5-sekundilist paremust. See tähendas 2,1-sekundilise eduga klassivõitu 16-aastasele Plankenile. EMV4 arvestuse kolmas koht kuulus rallipaarile Mark-Egert Tiits - Sander Pruul. Kõik loetletud sõitsid Ford Fiesta Rally4 võistlusautoga.

"Saime teha ühte testi enne rallit, sest meie jaoks uus auto, mis toodi Soomest ja valmistati Saaremaaks ette. Testist alates sujus kõik hästi ja samamoodi ka ralli. Alustasime reede õhtu rahulikult, sest oli pime ja hästi palju vihma. Plaan oli jõuda laupäeva ja edasi oli plaan hakata vaikselt ehitama ja kiirust lisama nendes kohtades, kus me end kindlalt tundsime. Pärastlõunal oli tempo hea ja sai Jaspariga võidu sõita. Undva peal tuli suur võit ja samamoodi ka viimasel, mis oli veidi ootamatu ja kindlasti plaanipärane polnud. Endale ka natuke üllatus," võttis Planken hooaja viimase ralli kokku.

Saaremaa ralli absoluutarvestuse neljandal ja EMV5 arvestuses esikohal finišeerisid Timmu Kõrge - Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo 10). Teise tulemuse said Allan Popov - Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes jäid võitjatest maha 1.50,7. Eelviimasel kiiruskatsel konkurentidele positsiooni loovutanud Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 9) jäid lõpuks teisest kohast 4,6 sekundi kaugusele.

"Ma arvan, et see oli olude poolest üks keerulisemaid Saaremaa rallisid, mis ma sõitnud olen. Isegi Ilmar Raissar ütles, et sellist tormi ei olegi siin enne olnud," rääkis Timmu Kõrge. "Olud olid libedad ja ootamatusi täis, kuid siin polegi muud öelda, kui Michelini rehv tegi imelist tööd. Pidamine oli konstantne ja mingeid muresid polnud. Meile olid olulised ka katsete võidud ja selles mõttes oli vaja teha väga tugev sooritus. Meelestasime end nii ja hakkasid tulema päris head ajad. Oleks võinud tempo poole päeva pealt maha lasta, kuid vaatasime, et rütm on nii hea sees ja lasime sama tempoga lõpuni edasi. Hooaja kokkuvõttes saaks kindlasti paremini, sest väga raske teekond on see meie jaoks olnud, et sõita nii Läti, kui Eesti meistrivõistlusi, aga õnneks suutsime need ära lahendada ja oleme ma arvan täna oma palga saanud." sõnas tänavu Eesti ja Läti meistritiitli võitnud saarlane Timmu Kõrge koduralli finišis.

EMV6 arvestuses juhtisid rallit kümne kiiruskatse järel Markus Abram - Rasmus Vesiloo (BMW M3 E46 Compact), kuid teelt väljasõit järgnenud lisakatsel tähendas katkestamist. Sealt edasi haarasid liidrikoha ja hoidsid seda lõpuni Markus Tammoja - Henri Ääremaa (BMW M3 E36). Eestlaste edu oli ralli finišis soomlaste duo Juha Paavilainen - Veikko Kanninen (BMW M3 E36) ees 39,1 sekundit. Karl Jalakas - Janek Kundrants (BMW M3 E36) olid EMV6 arvestuses kolmandad, kaotades võitjapaarile 49,7 sekundit.

EMV7 arvestuses ei olnud rasketes ilmaoludes sõidetud Saaremaa rallil vastast võistluspaarile Sander-Erik Tiits - Fredi Kostikov (VW Golf II). Nende edu teise koha saanud võistluspaari Karmo Salong - Tanel Vahter (Honda Civic Type-R EP3) ees oli 2.55,3 ja kolmandana lõpetanud ekipaaži Arno Metsaluik - Mati Solom (Honda Civic Type-R) ees 5.31,3.

EMV8 arvestuses võitsid Oskar Männamets - Holger Enok (Citroën C2 R2 Max). Teise koha said soomlased Petteri Salminen - Jan Lönegren (Toyota Starlet) ja kolmanda Madis Moor - Mihkel Reimal (BMW 316).

Lada masinaklassis võtsid etapivõidu Koit Repnau - Hannes Hannus (VAZ 2105). Teise koha said Sander Klaus - Martin Udusalu (VAZ 2105) ja kolmanda Einar Visnapuu - Anti Kaljumäe (VAZ 2105).

Veoautode klassis EMV9 olid sel hooajal neljandat korda võitjad Tarmo Silt - Raido Loel (GAZ 51). "Selle aasta Saaremaa rallit oli keeruline ja raske sõita ning ilm oli nii heitlik ja teed keerulised. Kuna autosid oli palju, siis oli seal taga raske sõita. Sõit läks hästi ja suuremaid viperusi polnud. Küll need nn. veetakistused oskasid mootorisse jõuda ja vesi võttis meid seal praktiliselt iga kord seisma. Viimasel powerstage katsel oli hetk, kus ei teadnud täpselt, kas saame käima ja kas jääb käima, aga muidu ei olnud väga suuri momente. Meie tempo oli pigem kontrolliv, sest kui me vaatame suurt pilti, siis meie punktisüsteem on erinev ja meile oli oluline lõpuni saada. Ralli võit oli ka eesmärk, kuid oluline oli saada mingid punktid, sest meil on olnud mitu aastat, kus tobeda apsaka tõttu on meistritiitel kaduma läinud," võttis tänavune Eesti meister Silt keerulistes oludes sõidetud Saaremaa ralli kokku.

163 võistluspaarist jõudis finišisse 103.Saaremaa ralli 2023 tulemused


1. Ott Tänak - Robert Virves (Ford Fiesta R5 MkII) 1:05:31,50
2. Ken Torn - Kuldar Sikk (Škoda Fabia RS) +9,20
3. Gregor Jeets - Timo Taniel (Hyundai i20 N Rally2) +2:26,30
4. Timmu Kõrge - Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo 10 +3:45,10
5. Martynas Samsonas - Ervinas Snitkas (Škoda Fabia N5+) +3:52,10
6. Priit Koik - Kristo Tamm (Škoda Fabia Rally2 EVO) +4:31,90
7. Gert Virves - Martin Moondu (Hyundai i20 N Rally2) +4:51,70
8. Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Škoda Fabia R5) +5:20,30
9. Hubert Laskowski - Michał Kuśnierz (Ford Fiesta Rally3) +5:28,40
10. Allan Popov - Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo 9) +5:35,80
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
26.10.2023
Tootmiskombinaat Vihur (0)
09.10.2023
Saaremaa ralli 2023 (0)
19.09.2023
Lõuna-Eesti rahvaralli 16.09.23 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
03.11.2023 18:54
Misso karikas 2023 5.etapp (0)
29.10.2023 08:55
KEHALA RAHVARALLI 2023 (0)
24.10.2023 23:21
SAAREMAA RALLY 2023 (3)
20.10.2023 21:09
Tarvastu karikas 2023/7.etapp (0)
01.10.2023 09:20
Tarvastu karikas 6.etapp 2023 (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia