Kliki siia Kliki siia
Kas MM-sarja uus punktiarvestus teeb rallid põnevamaks?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
Rando Aav
06. veebruar 2023 13:58
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
Varavalges alanud ja pimedas lõppenud rallil olid publikumagnetiks Ott Tänak ja Martin Järveoja. Foto: Rando Aav

Otepää talveralli meelitas kohale rohkearvulise publiku

 Loe lisaks
Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Otepää talveralli

"Ott ka sõidab? Päriselt? Kust poolt ta tuleb? Ja nüüd kohe tulebki?" Niisugust teksti võis laupäeval kuulda Lõuna-Eesti kuppelmaastikul jäiste teede ääres, kus varahommikust õhtuni kihutasid maailmameistrid.

Võistluse juht Marko Koosa ütles rally.ee autospordiajakirjale, et Ott Tänaku ja Martin Järveoja osalemine tuli neilegi üllatusena. "Me ei teadnud sellest midagi enne, kui see uudis välja tuli. On positiivne, et nad leidsid oma tihedas võistlusgraafikus aega Eestisse sõitma tulla. See on väga positiivne," sõnas Koosa.Maailmameistrivõistlustel osalemisele keskendunud eestlaste startimine Otepää talverallil meelitas raja veerde tuhandeid pealtvaatajaid. Kui palju, seda korraldajad täna veel öelda ei osanud. Ralli pressiesindaja Rauno Paltser märkis, et kui enne võistlust müüdi vaid 300 piletit, siis ralli ajal läks neid kaubaks üle tuhande ja lõpuks said piletid otsa. Võistluse juht Marko Koosa lausus, et hinnanguliselt oli võistlust vaatamas tuhandeid inimesi, ent kui palju täpselt, need andmed laekuvat eeldatavalt neljapäeva õhtuks. "Saan öelda, et publikut oli palju! Hea, et tahetakse rallit vaatama tulla - see on kõige tähtsam."

Tänavu M-Spordi ridades Ford Puma Rally1 hübriidautoga tippsarjas tiitlivõitu jahtiv Ott Tänak ütles, et teda üllatas äsjasel rallil pealtvaatajate hulk: "Üllatav oli näha nii palju inimesi väikesel Eesti rallil. See oli väga positiivne üllatus!" Esimesena rajale läinud saarlane jäi rahule, et sai sõita erinevates oludes. Kuigi talvised olud olid ilmselt temalegi mõnes kohas veidi ootamatud ja nii jäi kiiruskatsel lumehange tema roolitud sõiduvahendi tagastange ning tuli ka eksimus ühes 90kraadises vasakkurvis. "Üllatavalt lumised olud. Ei oodanudki nii palju lund. Esimesena rajale minna oli paras väljakutse," nentis ta.Äpardusi libedatel teedel juhtus paljudel, kuid ei midagi katastroofilist. Mõnel korral osutus pidurdusmaa oodatust libedamaks ja nii sõideti pervelt alla lumme, mõnel korral viskas tekkinud rööbas auto teelt välja. Teelt väljasõitu on võistluse lõpuprotokollis katkestamise põhjusena märgitud kolmel-neljal korral.

Kurioosne lugu, et osa võistlusautosid ei saanud kiiruskatse stardist õigel ajal minema, kuna varem startinud võistlusmasinad olid kraapinud nii sügavad rööpad, et autod jäid põhja peale kinni. Nii otsustas võistluse juht laekunud esildiste alusel kimbatuses olnud võistlejate katseaega korrigeerida. Ilmastikuoludest tingituna olid organisaatorid ennetavalt eelneval õhtul vähendanud viienda ja seitsmenda kiiruskatse pikkust 50 meetri võrra.

Marko Koosa sõnul oli põhjust talvetingimustes peetud ralliga rahule jääda: "Võistlus kulges turvaliselt, intsidente ei olnud. Turvalisus on prioriteet number üks" Koosa lisas, et ei olnud selleski midagi harukordset, et tal tuli läbi vaadata hulgaliselt sõitjate soove katselt saadud aja korrigeerimiseks. "See ei olnud ebatavaline. Olud olid sellised talvised. Osad võistlejad jäid lumme kinni ja rahvas aitas teele tagasi, nii seal üksteist kätte saadi." Seetõttu sai võistluse dokumentide hulka paras ports Marko Koosa allkirjaga võistluse juhi teatisi, kus seisis laias laastus tekst: "Olles saanud võistlejalt nr see ja see taotluse kaaluda uue aja määramist lisakatse läbimise eest, kui neile jäi ette eelmine võistlusauto."

Marko Koosa kinnitusel ei ole maakomanikelt laekunud pretensioone publiku käitumise kohta. Viljapõldude äärde olid teavitavad sildid ralli korraldajate poolt paigaldatud, kuid mitte kõik inimesed neist ei hoolinud. "Tegime teavitust, et inimesed teaksid. Olid värvilised sildid," ütles võistluse juht ja lisas, et nüüdseks on teehooldus tehtud ning metsad koristatud.

Kas Otepää talveralli toimub ka tuleval aastal? Marko Koosa sõnul võtab korraldustiim otsuse vastu aasta lõpul: "Siis mõtleme, kas ka järgmisel aastal selline ralli teha."
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
26.10.2023
Tootmiskombinaat Vihur (0)
09.10.2023
Saaremaa ralli 2023 (0)
19.09.2023
Lõuna-Eesti rahvaralli 16.09.23 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
18.02.2024 20:21
Vidzemes Talvekarikas 2024 (1)
18.02.2024 07:49
Rahvaralli " Koeru talv 24" (0)
11.02.2024 19:27
Rally Sarma 2024 (1)
05.02.2024 01:29
Otepaa Talveralli 2024 (3)
22.01.2024 10:06
Rally Aluksne 2024 (4)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia