Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Otepää talveralli

Otepää talveralli meelitas kohale rohkearvulise publiku

Algab heitlus Estonian Junior Challenge peaauhinnale

Otepää talverallile registreerus 85 võistluspaari

Ott Tänak valmistub Otepää talverallil Rootsi MM-etapiks

Otepääl Rootsi MM-ralliks valmistunud Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid kõik kaheksa kiiruskatset. 83 võistluspaarist finišeeris 64. Kõige tihedam heitlus esikohale käis EMV5 arvestuses.

Eesti meistrivõistlused algasid Otepää talveralliga. Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid kõik kaheksa kiiruskatset. Ralli finišis oli nende edu lähimate jälitajate ees 2 minutit ja 44,1 sekundit. Neile kuulus ka esikoht EMV1 arvestuses.

"Igal juhul oli kasulik Otepääle tulla. Oludega meil väga vedas ja ütleks isegi, et veidi keerulised olud ja päris palju lund, et ei olnud liiga lihtne sõita. Ilma selle rallita oleks Rootsis oluliselt keerulisem olnud. Siin neid erinevaid olusid ja justnimelt neid keerulisi olusid kogedes, ma arvan see annab palju infot. Suund on õige, aga on veel teha ja saab paremaks," sõnas Tänak.

Sarnase võistlusautoga olid Otepääle võistlema tulnud ka eestlaste meeskonnakaaslased Jourdan Serderidis - Frédéric Miclotte, kes üldises pingereas platseerusid 17 kohale.

EMV2 arvestuses võtsid Georg Linnamäe - James Morgan (Hyundai i20 N Rally2). Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo) kaotasid neile minuti ja 5,2 sekundiga. Kolmas koht selles arvestuses kuulus Rally2 autoga debüüdi teinud võistluspaarile Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Škoda Fabia R5). Kahe kiiruskatse järel hoidsid EMV2 arvestuses kolmandat kohta Priit Koik - Kristo Tamm (VW Polo GTI R5), kuid neile lõppes ralli kolmandal kiiruskatsel väljasõidu tõttu.

EMV3 arvestuses olid parimad Diego Dominguez Jr. - Rogelio Penate (Ford Fiesta Rally3). Janno Pagar - Mikk-Sander Laubert (Ford Fiesta Rally3) jäid klassivõitjatest veidi enam kui pooleteise minuti kaugusele.

Esirattaveoliste autode arvestuses, kus sõidetakse Rally4 autodega, oli avaetapil stardis üheksa võistluspaari. Kolme kiiruskatse järel juhtisid nii EMV4 kui ka Estonian Junior Challenge arvestuses esimest rallit koos sõitnud Jaspar Vaher - Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4), kuid siis paiskus auto ühes kurvis auto külili. Publik aitas auto ratastele, kuid nad olid 36-sekundilise edu kaotanud ja ajakao tõttu pudenenud kolmandaks. Esikohale tõusnud Patrick Enok - Rauno Rohtmets (Peugeot 208 Rally4) edestasid lähimaid jälitajaid poole minutiga. Vaher ja Mitendorf alustasid marulist tagaajamist ja võitsid kõik järelejäänud katsed, mis tõi ralli lõpuks võidu EMV4 arvestuses. EMV4 arvestuse teine koht kuulus võistluspaarile Enok - Rohtmets, kes kaotasid parimaile ühe minuti ja 8 sekundit.. Kolmandad olid Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk (Ford Fiesta Rally4).

Estonian Junior Challenge esikolmiku moodustasid Jaspar Vaher -Evelin Mitendorf, Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk ja Kevin Lempu - Andre Rahumeel (Ford Fiesta Rally4).

Nelikveoliste autode EMV5 arvestuses võtsid hooaja esimese klassivõidu Emils Blūms - Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo 9). Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 10) ei saanud ennast kohe nö. käima ja andsid juba avakatsel lõunanaabritele ära 7,2 sekundit. Kuue kiiruskatse järel oli vahe lätlaste kasuks 17,6 sekundit. Kaheksa kiiruskatse järel jäi kahte võistluspaari lahutama 7,1 sekundit. Kolmas koht kuulus ses arvestuses võistluspaarile Allan Popov - Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes jäid võitjaist maha 2 minuti ja 10 sekundiga.

Tagarattaveoliste autode EMV6 arvestuses võitsid Taavi Niinemets - Esko Allika (BMW M3 E36). Teised olid Markus Tammoja - Henri Ääremaa (BMW M3 E36) ja kolmandad Raiko Aru - Veiko Kullamäe (BMW 1M Coupé).

Kaherattaveoliste autode arvestuses EMV7 dikteerisid kuni seitsmenda katseni tempot lõunanaabrid Madars Dīriņš - Gints Lasmanis (Honda Civic Type-R), kuid siis lakkas nende võistlusautol töötamast sidur ja võistlus tuli katkestada. See tähendas hooaja esimest klassivõitu võistluspaarile Robert Kikkatalo - Robin Mark (Honda Civic Type-R), kelle edu sarnaste autodega võistelnud Caspar Ojamägi - Sulev Sarve ees oli 1.00,5 ja Arno Metsaluige - Mati Solomi ees 1.02,3.

EMV8 arvestuses jagus võrdselt neli katsevõitu võistluspaaridele Oskar Männamets - Holger Enok (Citroën C2 R2 Max) ja Joosep Planken - Taavi Lassmann (Ford Fiesta R2). Lõpuks kuulus klassivõit Citroënil sõitnud rallipaarile 30,1 sekundilise eduga, millest 20 kogunes võistluspaarile Planken - Lassmann ajakontrolli hilinemise eest. Klassi kolmas koht kuulus lõunanaabritele Ivo Kilpis - Artis Cerinš (Toyota Corolla 1600 GT), kes kaotasid võitjapaarile 6.39,9.

EMV Lada arvestuses oli Otepääl stardis kolm võistluspaari, kellest finišisse jõudis kaks. Võtsid möödunud aastased Lada Classic Cup võitjad Koit Repnau - Hannes Hannus (VAZ 21053), kelle edu konkurentide Martin Tuusise ja Taivo Tuusise ees oli 55,6 sekundit. Kuue katse järelliidrikohal olnud Sander Klaus - Martin Udusalu (VAZ 2105) sõitsid seitsmendal katsel teelt välja ja katkestasid.

Veoautode klassi parimad olid Otepää talverallil Tarmo Silt - Raido Loel. Autol GAZ 51 võistelnud mehed võitsid kaheksast sõidetud katsest kuus ja edestasid ralli finišis lähimaid jälitajaid ligi kolme minutiga. Klassi teine koht kuulus võistluspaarile Martin Kio - Toomas Tisson (GAZ 51) ja kolmandad olid Janno Kamp - Enri Esnar (GAZ 51).

Otepää talverallile stardi saanud 83 võistluspaarist finišeeris 64.

Terminal Oil - Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad kolme nädala pärast Lätis, kui 24.-25. veebruarini sõidetakse Alūksne ralli.