Kliki siia Kliki siia
Kas Eesti autoralli meistrisarja arvestusse võiks kuuluda asfaldiralli?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
rally.ee
26. mai 2016 23:20
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: Rando Aav

Reede õhtul algab Tallinnast kolmas Harju ralli

 Loe lisaks
Üle tee jooksnud laps pääses rallirajal napilt auto eest

Harjumaa kruusatolmus võitsid Egon Kaur ja Silver Simm

«Tolmu sees sõites pead ise julge mees olema»

Egon Kaur: Üritame esikohta hoida ja võtta võidu!

Neste Harju ralli avapäeva lõpetas liidrikohal Egon Kaur

Rainer Aus alustab liidri püüdmist 6,4 sekundi kauguselt

Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk sõitsid teelt välja

Siim Liivamägi täidab enda lapsepõlveunistuse

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 27.-28. mail Harjumaal ja Järvamaal sõidetava Neste Harju ralliga. Eelseisvast kõneleb võistluse eelõhtul ralli korraldusmeeskonna liige Janno Hert.

Kolmandat aastat toimuval Harju rallil on kavas mõndagi uut. Janno Hert lausub, et reedese päeva kaks metsakatset on täiesti uued. "Ka Ülemiste City linnakatse kõigile täitsa uus," märgib ta. "Nagu linnakatse ikka - sõitjatele selline paras "mikihiire" lisakatse, pealtvaatajaile aga põnev elamus. Publikule terve katse hästi jälgitav igalt poolt. Delfis on linnakatsest otseülekanne."

"Ralliraadio on sel aastal ainult internetis. Ralliraadio on kuulatav Delfis. Stuudio tuleb Dvigateli restorani, hoonesse, kus asub võistluskeskus ja meediakeskus. Ootame rallipublikut vaatama, kuidas ralliraadiot tehakse. Seda päris tihti ei nähta, mis moodi ralliraadio tegemine käib."

"Laupäeval on enamjaolt tuttavad katsed, mõnede muudatustega," jätkab Hert. "Uutest asjadest tooks veel välja selle, et hoolduspark ja võistluskeskus on kolinud Ülemiste City'sse, rahvale lähemale."

Kuidas on linnas ralli kiiruskatse toimumise ajal korraldatud parkimine? "Neile, kes tulevad reedel Ülemistesse linnakatset vaatama või laupäeval hooldusparki, on parkimine samas parklas, kus asub hoolduspark. Seal samas on publiku parkla. Parkimisala on Europargi ala ehk on tasuline parkimine," selgitab Janno Hert. "Teistel katsetel, seal, kus on Autolehes väljatoodud pealtvaataja kohad, tuleb autod parkida paremale poole tee äärde ühte rivvi. Kõik pealtvaatajad peavad parkima täpselt samale tee poolele."

Võistlejate nimekiri on ralli korraldajate kinnitusel ootuspärane. "Kõik, keda lootsime, on kohal. Arvan, et ma ei pane mööda, kui ütlen, et esikohale hakkavad pretendeerima Egon Kaur, Rainer Aus, Roland Murakas, Ranno Bundsen, Priit Koik ja Saku Vierimaa. Need on need, kellel tuleb silma peal hoida. Selles osas saab olema põnev, et Neste Harju ralli saab jälle uue rallivõitja. Ei ole stardis varasem võitja Siim Plangi ega Aleksei Lukjanuk."

Janno Hert rõhutab, et pealtvaatajail tuleb võidusõidu jälgimisel alluda turvameeste korraldustele. Ta märgib, et Autolehe kavas on välja toodud publikule mõeldud vaatamiskohad. "Neisse kohtadesse on pandud ka turvamehi lisaks, et paremini korda hoida," räägib ta.

Võistluse korraldusmeeskonna liige lisab, et võistlust vaatama tulnud laste liikumisel tuleb silma peal hoida ning pealtvaatajad peaksid koduloomad võimalusel koju jätma. Samuti tuletab ta meelde, et alkohol ja autosport ei käi kokku. Hert lausub, et kuna mets on endiselt äärmiselt tuleohtlik, ei ole lahtise tule tegemine ning grillimine kiiruskatsete ääres lubatud.

Janno Hert paneb publikule südamele, et hoidutaks seljaga ralliauto poole olemisest. "Viimase aja globaalne trend on nn selfide tegemine. Neid on rallidel tehtud sõitva ralliauto taustal ehk seljaga ralliauto poole. Selline lollus tuleb ära lõpetada. Seljaga ei tohi mitte kunagi liikuva ralliauto poole olla."

Kokkuvõtteks sõnab Janno Hert: "Soovime kõigile turvalist rallit!"

Neste Harju ralli algab reede õhtul kell 18 Tallinnast Ülemiste ärilinnakust.

Artikli juurde
01.12.2023
Tuleval aastal sõidetakse üks koduse meistrisarja etappidest Soomes
Artikli juurde
01.12.2023
Romet Jürgenson asub võistlema juunioride MM-sarjas
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
26.10.2023
Tootmiskombinaat Vihur (0)
09.10.2023
Saaremaa ralli 2023 (0)
19.09.2023
Lõuna-Eesti rahvaralli 16.09.23 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
01.12.2023 14:31
Rally in Latvia (0)
03.11.2023 18:54
Misso karikas 2023 5.etapp (0)
29.10.2023 08:55
KEHALA RAHVARALLI 2023 (0)
24.10.2023 23:21
SAAREMAA RALLY 2023 (3)
20.10.2023 21:09
Tarvastu karikas 2023/7.etapp (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia