Rootsis võitis Latvala, Tänak lõpetas viiendana

Kruuda ja Järveoja saavutasid Rootsis klassivõidu

Tänak ja Mõlder Rootsi rallil enne viimast päeva viiendal kohal

Sébastien Ogier liider, Ott Tänak neljandal kohal

Ott Tänakule Rootsi MM-ralli avakatselt kolmas aeg

Rootsi MM-ralli eelne test andis Ott Tänakule hea tunde

Autoralli MM-võistluste teise etapi Rootsis võitsid Volkswagenil sõitnud Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila. Ott Tänak - Raigo Mõlder lõpetasid neli päeva väldanud ralli viienda kohaga.

Täna lõppes keerulistes oludes sõidetud Rootsi MM-ralli, mis oli Ott Tänakule pärast aastast pausi tagasitulekuks MM-sarja. Koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga, kellele oli see teiseks MM-ralliks (esimene 2009 Soomes N4 klassi autoga Georg Grossi kaardilugejana) saavutati M-Sport meeskonna Ford Fiesta RS WRC ralliautoga viies koht absoluutarvestuses. Saarlaste nimele jäi ka üks katsevõit.

Viimasel päeval sõideti kokku kaheksa kiiruskatset, millest üks jäi ära, kuna eelmise katse edasilükkumine lõi ralli ajagraafiku sassi ja oleks edasi lükanud üle maailma erinevatesse riikidesse edastatavat otseülekannet ralli viimaselt katselt.

"Tänane päev oli ikka väga hull. Hommikustel katsetel oli lörts ja katsetel ei olnud korralikku pidamist. Auto oli kord alajuhitav ja siis ülejuhitav ning tegime ühe spinni ka. Päeva teises pooles oli kruus väljas ja pidamine vähe parem," rääkis Tänak.

"Läksime rajale eesmärgiga auto finišisse tuua ja saime sellega hakkama. Ralli kokkuvõttes on see minu jaoks supertulemus, saime enda jaoks väga palju positiivset tagasisidet. Raigole oli see esimene start MM-sarjas WRC-autoga suures meeskonnas ja tema jaoks oli sisuliselt kõik uus. Kuigi kohati oli päris raske, tegi Raigo selle ralliga suure sammu edasi. Tööd on aga palju teha ja kergemaks asjad kindlasti ei lähe," rääkis Ott Tänak. "Minu jaoks on kõige olulisem see, et ta ise on väga motiveeritud ja tahab saavutada tulemust. See ralli pidi näitama, kas meist saab asja või ei saa. Täna võin julgelt öelda, et saab küll."

Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila järel lõpetasid Rootsi MM-ralli teisel kohal Andreas Mikkelsen - Mikko Markkula, tagades Volkswageni tiimile kaksikvõidu. Kolmanda tulemusega lõpetasid Rootsi ralli Citroenil kihutanud Mads Østberg - Jonas Andersson, kes jäid teise tulemuse kirja saanud meestest 5,9 sekundi kaugusele. Neljandad olid Fordil sõitnud Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen.

Ott Tänak - Raigo Mõlder olid viiendad, kaotades ralli võitnud soomlastele kokku 3 minutit. RC2 klassis Ford Fiesta S2000 autoga võistelnud Karl Kruuda - Martin Järveoja jäid absoluutvõitjaist 14 minuti ja 9,1 sekundi kaugusele ning olid üldises pingereas 11. kohal. WRC2-arvestuses saavutasid eestlased esikoha põhjanaabrite Jari Ketomaa - Kaj Lindströmi ees.

Ott Tänak ja Raigo Mõlder teevad järgmise stardi 6.-9. märtsil sõidetaval Mehhiko rallil. Seal osalevad nad Drive Dmack meeskonna ridades Ford Fiesta R5 autoga ja asuvad jahtima WRC2-sarja punkte.