Alūksnes võitsid Jānis Vorobjovs ja Guntars Zicāns

Lätis tuleb rallihooaja avavõistlus talviselt lumistes oludes

Läti autoralli meistrisarja testvõistlus peatselt ukse ees

Raul Jeets tahab tuleval hooajal Lätti sõitma minna

Sel nädalavahetusel Lätis toimunud Alūksne rallil, kus lätlastele pakkusid tõsiseltvõetavat konkurentsi eestlased, saavutasid esikoha Jānis Vorobjovs ja Guntars Zicāns.

Üheksast kavas olnud kiiruskatsest kaks kolmandikku võitsid eestlased. Avakatsel olid kiireimad Raul Jeets - Andrus Toom, kes suutsid paaril korral hoida ka liidrikohta - seda kuni viienda katseni, mil nende võistlusauto teelt välja paiskudes paksu lumme kinni jäi. "Auto on terve. Ise oleme samuti terved. Läks õnneks," kommenteeris Jeets, kes rallilt tulemust kirja ei saanud.

Viis katset võitsid Subaru Imprezal sõitnud Siim Plangi ja Marek Sarapuu, olles selles osas kogu võistluse resultatiivseimad.

Lätlastest suutsid korra katsevõiduni jõuda Jānis Feldmanis - Anrijs Jesse, Mārtiņš Svilis - Aivis Aizsilnieks ning Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns.

Konkurentidest agressiivsema sõiduga suutsid N-rühma Mitsubishil kihutanud Vorobjovs ja Zicāns rivaalid alistada ja võidu koju jätta. Avakatsel väikese apsu tõttu ligemale pool minutit kaotanud Siim Plangi ja Marek Sarapuu vahendasid vahet iga katsega, ent kokkuvõttes kuulus neile üldarvestuses ja N4 klassis teine koht. Võitjaist jäi neid lahutama 1,85 sekundit.

"Teed olid väga lahedad! Korralduse pool oli väga positiivne - väga viisakas värk," kommenteeris Siim Plangi. Ta märkis, et on tulemusega väga rahul ja hea tulemuse tõttu ei välista ta osalemist ka Läti meistrivõistluste etappidel. "Kindlasti sõidan Sarma rallil. Tahan võimalikult palju 4WD autoga kogemust saada. Mõne ralli plaanin Lätis veel sõita, kui mitte kõik."

Kolmanda tulemusega lõpetasid Läti meistrisarja kandidaatralli A-rühma Mitsubishil võistelnud Mārtiņš Svilis - Aivis Aizsilnieks.

2WD klassis saavutasid esimesel Alūksne talirallil võidu Jānis Berķis - Edgars Čeporjus Ford Fiestal. Samas masinaklassis autol BMW 318IS võistelnud Priit Koik - Uku Heldna lõpetasid ralli üldarvestuse 11. kohaga. BMW M3 võistlusautoga osalenud Vallo Nuuter - Alari Kupri katkestasid sõidu teise katse järel.