30. jaanuar 2011 0:41

Teist tiitlivõitu jahtiv Grøndal Hadelandi rallil võidukas

29. jaanuaril peetud Norra autoralli meistrisarja teise etapi võitsid WRC-autol võistelnud Anders Grøndal - Veronica Engan, kellele pakkusid tõsist konkurentsi Mads Østberg - Jonas Andersson.

Anders Grøndal ja Veronica Engan teenisid Norra meistrivõistluste teiselt etapilt maksimumpunktid, mis aitasid neid tublisti lähemale teistkordse meistritiitli püüdmise võimalusele. Ei maksa siiski unustada, et ees seisab veel viis osavõistlust.

Subaru Impreza WRC ralliautol kihutanud Grøndal kinnitas pressile antud usutluses, et rallivõit lihtsalt ei tulnud, kuivõrd kõva konkurentsi pakkus Ford Fiesta S2000 ralliautol võistelnud Mads Østberg.

Viimase katse eel lahutas Østbergi liidrist vaid 8,1 sekundit, mistõttu Grøndal ei saanud tempot alla lasta. "Kaheksa sekundit ei olnud piisav edu võidu tagamiseks Madsi ees," märkis võitja. "Nii otsustasin endast maksimumi anda ka viimasel katsel," ütles valitsev Norra rallimeister.

Mads Østberg märkis, et jäi seitsmest katsest koosnenud taliralli tulemusega üsna rahule. "Ma mõistan, et on peaaegu võimatu konkureerida Andersi autoga. Aga ma pidin vähemalt proovima," ütles Østberg.

Kolmas koht läks võistluspaarile Eyvind Brynildsen - Cato Menkerud , kes tegid ralli kaasa autol Škoda Fabia S2000.

Kahe järjestikuse võiduga on Anders Grøndal koduses meistrisarjas kogunud 8 punkti enam, kui tema konkurent Mads Østberg. Brynildsenil on kirjas 40 punkti ehk Østbergist kümne võrra vähem.