27. september 2010 3:57
Keith Cronin. Foto: keithcroninrallying.com

Keith Cronin tuli teistkordselt Briti rallimeistriks

Briti autoralli meistrivõistlused lõppesid sel nädalavahetusel sõidetud Yorkshire autoralliga, mille võitis Gwyndaf Evans. Tiitlivõiduni jõudis võistluse kolmanda kohaga lõpetanud 24-aastane Keith Cronin.

Hooaja viimane etapp kujunes pingeliseks ning liidritele keeruliseks. Yorkshire ralli võiduni jõudsid esmakordselt Gwyndaf Evans - Claire Mole, saades 41,5 sekundiga jagu teise tulemuse kirja saanud võistluspaarist Alastair Fisher - Rory Kennedy.

Kolmanda kohaga lõpetasid sõidu Keith Cronin - Barry Mcnulty. Subaru Imprezal kihutanud iirlased jäid võitjaist ühe minuti ja 10,4 sekundi kaugusele, ent kindlustasid kohapunktidega Evansi ja Mole ees meistritiitli.

51-aastane Gwyndaf Evans märkis, et sel kiirel rallil olid sõiduvead kerged tulema: "Siin oli väga lihtne eksida. Selle tõttu oli see kõigile keeruline võistlus."

Cronin tunnistas ajakirjandusele antud intervjuus, et tegu oli ühe keerulisema ralliga, kus ta iial osalenud. "Teadsin, et pean maksku mis maksab finišisse jõudma. Pidin kõvasti keskenduma, et mitte lolle vigu teha. See oli suur kergendus, kui üle finišijoone jõudsime," rääkis esimese iirlasena kahel korral briti meistrisarjas tiitlivõiduni jõudnud mees.

Soomlaste omavahelises lahingus jäid peale Ford Fiesta R2 võistlusautol sõitnud Mikko Pajunen - Janne Perälä, kes lõpetasid ralli üldarvestuse kümnenda kohaga. Jarkko Nikara - Petri Nikara Renault Twingol tekkisid probleemid ning nemad olid sunnitud ralli seitsmendal katsel pooleli jätma.

Suurbritannias peetud ralli katkestasid seal oktoobri alguses toimuvaks Prantsusmaa MM-etapiks valmistunud Peter Horsey - Chris Davies. Tänavu Eestiski võistelnud keenialase roolitud Mitsubishi Lancer Evo 10 jäi rajaveerde pärast kaheksandat kiiruskatset.

Samal ajal kui Pirelli Star Driver meeskonnas võistleval Peter Horseyl jäi sõit Briti meistrisarja etapil pooleli ning tema tiimikaaslasel Ott Tänakul polnud rohkem õnne Soomes Hyvinkää rallil, oli nädalavahetusel põhjust rõõmustamiseks Alastair Fishereil, kuna äsjase tubli sõiduga teenis ta koha kuue finalisti hulgas, kes võib tuleval hooajal pääseda sõitma Pirelli Star Driver tiimi ridades.