29. juuli 2010 0:04
Loe kommentaare (3)
NEZ 1600 klassi tabeliliider Sten Oja. Foto: Rando Aav

Sten Oja naasis Bikernieki rallikrossilt võiduga

Nädalavahetusel Lätis peetud Põhja-Euroopa ning Balti meistrisarja arvestusse kuulunud Riia rallikrossil saavutas Ladal sõitnud Sten Oja kuni 1600 kuupsentimeetrise mootorimahuga autode klassis esikoha.

Eelsõidud õnnestusid Sten Ojal hästi. Esimese eelsõidu eestlane klassis NEZ 1600 võitis, edestades norralast Robin Bakke Anderseni poolteise sekundiga ja leedulast Vainius Žulyst veelgi rohkem.

Teisest eelsõidust sai eestlane kirja üldarvestuse neljanda aja. "Enda klassis olin esimene, võites teiseks jäänud norralast 4 sekundiga," rääkis Oja. "Kolmandasse eelsõitu ma ei läinud, kuna polnud mõtet autot väsitada, sest Ohekatku rallikrossil sai mootor kannatada. Suurim survekadu silindris oli 60% ja väikseim 35%, seega mitte just kõige paremad lood."

"Kõik läks kokkuvõttes hästi," rõõmustas Vainius Žulyse ja Reinis Safonovsi ees klassivõiduni jõudnud Sten Oja. "Konkurents oli olnud vägagi tihe, mis pole sugugi paha! Sellega kaasnesid suuremad kogemused uuteks võidusõiduteks."

Balti meistrisarjas kerkis Sten Oja D1A arvestuses korjatud esimeste punktidega hoobilt jagama neljandat kohta tšehhi võistleja Stanislav Sustaga, kel Slomczyni etapilt teenitud 17 punkti. Tabeliliider on kõigil kolmel etapil võistelnud lätlane Reinis Safonovs 34,5 punktiga. Põhja-Euroopa meistrivõistluste (North European Zone) arvestuses on NEZ 1600 klassis seevastu enim punkte kirjas Sten Ojal.

Sten Oja ütles, et Riias võistles ta põhjusel, et teistele konkurentsi pakkuda. "Rada oli väga kihvt! Tegu oli uue rajaga, mis ehitatud Bikernieki ringrajaga kokku. Tribüünid olid ümber raja ja sõit publikule hästi jälgitav. Rada oli tehniline, põhiliselt tagasipöörded. Rada kulges nii asfaldil kui ka kruusal võrdselt," iseloomustas ta uut võistlustrassi, millel proovisid kätt teisedki eestlased.

Kolmanda koha saavutas Riias toimunud rallikrossil 4WD klassis (D1) Ford Fiestal võistelnud Valdur Reinsalu. Eestlasel oli sel korral enam õnne, kui leedukal Kazimieras Gudziunasel, kelle autol tuli alt üks esimene ratas.

Etapivõiduni jõudis finaalis püüdmatuks osutunud norralane Camilla Antonsen, kellel oli sarnaselt eestlasele roolida Ford Fiesta. Teise tulemusega lõpetas sõidu lätlane Aldis Zebergs. Jarmo Võsa pidi leppima viimase kohaga.

Klassis NEZ 2000 pakkus Läti, Leedu ja Norra võistlejaile konkurentsi Sten Suvemaa, kes päev varem tegi kaasa ka Eesti rallikrossi meistrivõistluste etapi Laitses. Kodurajal saavutas noormees kolmanda, ent lõunanaabrite juures viienda koha. Teda edestasid Lätis Jānis Berkis, Vaidas Vaičekauskas, Aldis Kasparovičs ning Mārtiņš Porietis.