Kliki siia Kliki siia
Kas MM-sarja uus punktiarvestus teeb rallid põnevamaks?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
rally.ee
28. mai 2003 16:31
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg

Viita ihkab Lõuna-Eesti ralli võitu

 Loe lisaks
Eesti ralli MV punktiseis pärast 2003. a 4. etappi

Lõuna-Eesti ralli võitis Margus Murakas

Laupäeval toimub rahvusvaheline Lõuna-Eesti ralli

Roland Murakas jahib sel aastal rallikrossis tiitlivõitu

Margus Murakas nautis Saaremaa ralliteid

Gross ja Kaur lõhkusid auto samas kurvis, Murakas liider

Jari Viita. Foto: Rauno Kais
Tallinna ralli avapäeval Margus Murakast edestanud, ent ralli lõppedes eestlase paremust tunnistama pidanud Jari Viita on Lõuna-Eesti ralli eel täis entusiasmi ja usub, et šansid Murakasele ära teha, on käegakatsutavad.

Mai algul toimunud Dio-Tallinn rallil saavutati eesti ekipaaži Margus Murakas - Toomas Kitsing järel ralli teine koht. Nüüd, kui järgmise Eesti meistrivõistluste järgmise etapini on jäänud kaks nädalat, usub Viita oma võiduvõimalusse. Ehk on soomlase eneseusk kõigutamatu ka põhjusel, et mees, kellega Viita sel korral poodiumi kõrgeimale asmele pürib, on kolmekümne aastase kaardilugeja staažiga Timo Hantunen.

Timo Hantunen on läbi aegade olnud mitmete nimekate rallisõitjate paarimees. Siinkohal tasub mainida ehk mõned nimed, mis räägivad iseenda eest: Juha Kankkunen, Tommi Mäkinen, Sebastian Lindholm.

Teppo Leino, kes luges Viitale legendi Tallinna rallil, ei saa Lõuna-Eesti rallil osaleda töö tõttu.

Neliteist aastat aktiivselt autospordiga tegelnud Jari Viita ütles rally.ee online ralliajakirjale, et põhjus, miks enam kui kuuel aastal Eesti teedel võistlemas käidud, on võrdlemisi proosaline: "Hea meeleolu, head sõidud!"

Pärast viimast võistlust on Viita Fordile tehtud mõningaid täiendusi ja muudatusi, kuid milliseid täpselt, seda Viita ei täpsustanud. "Mitte midagi olulist ega märkimisväärset," kinnitas Viita.

Lõuna-Eesti rallil A-rühma Ford Focus RS WRC01-l startivale Viitale lubab tõsise lahingu anda samuti A-rühma Ford Focus WRC-l võistlev Margus Murakas. "Kes võitma ei lähe, on kohe kaotanud," võttis Murakas võistluseelsed mõtted lühidalt kokku.

Vahetult peale Tallinna rallit rääkis Murakas, et Lõuna-Eesti teed on tema võistlusautole sobivamad, kui seda olid Tallinna rallil kavas olnud katsed. Lisaks hindab 20-aastase piloodistaažiga Murakas väga kõrgelt ka võistluse korraldust. "Lõuna-Eestis on alati olnud väga ladusad ja hästi korraldatud võitlused."

Nagu Jari Viitale, nii on ka Margus Murakasele Lõuna-Eesti teed tuttavad. Tõsi, siinkohal kipub kaalukauss tunduvalt enam Muraka kasuks kalduma. "Lõuna-Eesti teid on praegu allesjäänud pilootidest Raidamiga palju sõidetud, nii ühte, kui ka teistpidi. Kiired kohad on teada, nagu ka see, kus saab aega võita. Samuti on teada aeglased lõigud, kus tuleb olla eriti ettevaatlik," rääkis Murakas.

Võrreldes Kurzeme ja Lõuna-Eesti teid, ütles Murakas, et Kurzeme on laiemate teede ning kõvema pinnasega ja seetõttu ka kiirem. "Neid kaht trassi omavahel kõrvutades võib öelda, et Lõuna-Eesti on aeglasemate teedega," märkis Murakas, kes sel aastal 11.-13. juulini peetavast Kurzeme rallist ka osa võtab.Margus Murakas. Rauno Kaisi foto.
Artikli juurde
22.07.2024
Kalle Rovanperäle Lätist võit, Tänakule kolmas koht
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
23.06.2024
Drivestonia 2024 (0)
26.10.2023
Tootmiskombinaat Vihur (0)
09.10.2023
Saaremaa ralli 2023 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
24.07.2024 01:31
WRC Tet Rally Latvia 2024 (1)
12.07.2024 15:16
ERC Delfi Rally Estonia 2024 (1)
25.06.2024 22:18
Drivestonia 2024 (0)
16.06.2024 07:42
Crosskartide rallisprint 2024 Vasalemmas (0)
27.05.2024 09:59
RallyX 2024 Kouvola Finland (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia