12. september 2007 13:43

Kaks eestlast jõudis Põhjamaade sarjas kolme hulka

Jarmo Võsa Fordil. Foto: Romet TsirnaPõhjamaade rallikrossi meistrisarjas pääses hooaja kokkuvõttes kolme hulka kaks eestlast. Open klassis saavutas kolmanda koha Valdur Reinsalu, klassis Fast 1600 oli kolmas Jarmo Võsa.

Tänavu viiest etapist koosnenud NEZ (North European Zone) rallikrossi meistrivõistlused võitis Open klassis Volvol sõitnud Silvo Viitanen. Neljal osavõistlusel kihutanud soomlane kogus 69 punkti. Teise koha saavutas 54 punkti noppinud lätlane Ilgonis Krumins, kolmas oli Ford Focusel võistelnud Valdur Reinsalu 32 punktiga.

Open klassis tegi 2007. aastal kaasa kokku 22 sõitjat, neist punkte sai kirja 19.

Fast 1600 arvestuses osales 28 võistlejat. Parima tulemusega lõpetas tänavuse hooaja kõigil etappidel võistelnud Simonas Bieliauskas. Lada Samaral sõitnud leedulane võitis sarja kaasmaalase Ernestas Staponkuse ees nelja punktilise eduga. Ka kohad neljandast kuuendani kuulusid leedu võistlejatele, vaid kolmandale kohale pressis end NEZ-sarjas Ford Fiestal võistelnud nooruke Jarmo Võsa (fotol). Eestlane jäi Staponkusele alla 11 punktiga, ent edestas neljandaks jäänud Virgilijus Gertmonast kolme punktiga.

Super 2000 klassis osutusid parimateks lätlane Reinis Safonovs, leedulane Vaidas Navickas ja lätlane Ugis Paurins. Division 1 arvestuses mahtusid kolme hulka Janis Bogdanovics ja Aldis Zebergs Lätist ning Kazimieras Gudziunas Leedust.

Meeskondlikus arvestuses olid tänavu parimad lätlased, kelle punktiarve kasvas pärast nädalavahetusel Taanis Nysumis sõidetud etappi 207 punktiliseks. Leedu teenis tänavu 200 punkti, eestlased kolmandana kogusid 119 punkti.