Loeb võitis Saksamaa ralli neljandat aastat järjest

Citroeni sõitjad Saksamaa ralli avakatsel kiireimad

Autoralli MM-sari jätkub etapiga Saksamaa asfaldil

Francois Duval Saksamaa ralli testikatsel kiireim

Saksamaa ralli võitjad Sebastien Loeb ja Daniel Elena. Foto: Repro
Sebastien Loeb (Citroen) võitis neljandat aastat järjest Saksamaa MM-ralli ning astus veel sammukese oma teise kõrge tiitli poole. Sel hooajal on prantslane 11-st MM-rallist võitnud kaheksa.

Sebastien Loebi edu Saksamaa asfaldil kolmanda koha saanud Marcus Grönholmi (Peugeot) ees on viis etappi enne hooaja lõppu kasvanud 32 punktile.

Laupäeval neljandale kohale tõusnud Markko Märtin (Peugeot) suutis seda kohta suuremalt riskimata kaitsta ning võitis viimasel päeval ka ühe kiiruskatse. Sel aastal kolmandat korda (varem Monte Carlos ja Sardiinias) esimesena poodiumilt välja jäänud Märtin on 53 punktiga neljandal kohal. Saksamaalt kaks punkti lisaks teeninud Petter Solbergil on 55, Grönholmil 61 ja Loebil 93 punkti. Et soomlane Toni Gardemeister (Ford) sai Saksamaal alles 17. koha, on Märtin nüüd ainus piloot, kes teeninud punkte kõigilt senistelt etappidelt.

Märtin alustas viimast võistluspäeva kindla peale sõiduga, saades nii 16,37 km pikkusel St. Wendeler Landi kui ka 18,7 km pikkusel Freisen/Westrichi katsel üheksanda aja. 16. kiiruskatsel (Birkenfelder Land, 13,68 km) vajutas eestlane aga nii kõvasti gaasipedaalile, et temast kiirem polnud keegi. Kõik senised 15 katset olid võitnud Citroeni piloodid - Sebastien Loeb 12 ja Francois Duval 3.

Citroeni sõitjad jätkasid Mooseli viinamarjaaedade vahel pühapäeva hommikul sealt, kus laupäeval lõpetasid. Kahel esimesel katsel oli kiireim liider Loeb, laupäeval kaks kiiruskatset võitnud Francois Duval sai vastavalt teise ja viienda aja. Edasi hoidsid mõlemad juba autot ja harrastasid turvalist liiklust harrastanud. Vaid viimasel, 6,23 km pikkusel kiiruskatsel näitas Loeb veel korra, et on selle ralli tõeline valitseja.

Üldjärjestuses oli viimasel päeval tulisemat heitlust oodata vaid viienda ja kuuenda koha pärast, sest 13 kiiruskatse järel juhtis tšehh Roman Kresta (Ford) itaallase Gianluigi Galli (Mitsubishi) ees vaid 2,4 sekundiga. Pühapäeval suutis Kresta kolme esimese katsega viienda koha säilitada, kuid kui Galli võitis esimese korduskatse ja edestas seejuures tšehhi 5,4 sekundiga, vahetusid ka kohad. Galli oli konkurendist kiirem ka eelviimasel katsel ja lõpuks oli tema edu Kresta ees 8,7 sekundit. Galli kaotus Loebile oli 5.03,6, Krestal 5.12,3.

Eespool olid vahed hulga selgemad juba enne pühapäeva. Lõpuks edestas Loeb sel hooajal esimest korda poodiumile jõudnud ja Citroenile kaksikvõidu kindlustanud Duvali 37,4 sekundiga. Viimasel katsel Loebile vaid 0,6 sekundiga kaotanud Marcus Grönholm (Peugeot) jäi kolme päeva summas maha 2.04,8 ja Märtin 4.09,4.

Seitsmes oli kuni eelviimase katseni Stephane Sarrazin (Subaru), kuid päeva esimesel katsel liidrile 33 sekundit juurde kaotanud Petter Solberg oli järgmistel katsetel teine, viies, teine, esimene ja seitsmes ning möödus meeskonnakaaslasest. Loebist jäi eksmaailmameister lõpuks maha 7.48,1. Päeva kaheksandal kohal alustanud Daniel Sola (Ford) pidi 15. katsel peatuma, kaotas Loebile kaheksa ja poole minutiga ja langes punktimeeste seast välja.

Juunior WRC sarjas katkestasid Suzuki Ignisel kihutanud Urmo Aava ja Kuldar Sikk ralli pärast esimest võistluspäeva. Selles arvestuses võitis Saksamaal hispaanlane Daniel Sordo brittide Kris Meeke (mõlemad Citroen C2) ja Guy Wilksi (Suzuki Swift) ees. Kokkuvõttes on Sordol 35, Wilksil 31, rootslasel Per-Gunnar Anderssonil (Suzuki Swift) 30, Meekel 29 ja Aaval 22 punkti.

Autoralli MM-i järgmine etapp sõidetakse 16.-18. septembril Suurbritannias. Junior-WRC autod võistlevad MM-sarja taas 21.-23. oktoobril toimuval Korsika rallil.