Colin McRae Pirelli rallil VIP-auto roolis

Mark Higgins võitis Jim Clarki memoriaalralli

Šoti rallil võidutsesid Mark Higgins - Bryan Thomas

Mark Higgins - Bryan Thomas Fordil. Foto: Repro
20.-21. mail toimunud Briti autoralli meistrivõistluste teisel etapil Pirelli rallil võidutsesid Stobarti meeskonna Ford Focus WRC-del sõitnud Mark Higgins - Bryan Thomas ja Paul Bird - Ian Windress.

325 kilomeetri pikkusel rallil võitis Mark Higgins kaheksateistkümnest kiiruskatsest neliteist. Vaatamata ralli avapäeva neljandal katsel rehvi purunemisest tekkinud ligi pooleteistminutilisele ajakaotusele oli tema edu ralli lõpus meeskonnakaaslase Paul Birdi ees minut ja 37,2 sekundit.

Higgins kommenteeris finišis oma sõitu järgmiselt: "Meil oli väga hea päev. Ralli oli keeruline, kuid oleme taas võitlemas meistritiitli eest. Paul Bird tegi meeskonnale suure teene, suutes üldarvestuses jääda Austin McHale ette."

Kolmandana lõpetasid eelmise etapi võitjad Austin McHale ja Brian Murphy, (Ford Focus WRC) kes tõusid Briti meistrivõistluste punktitabeli liidriks. McHale tunnistas, et võistlus oli pingeline. "Meil oli tihe võitlus. Õhtustel katsetel, mis toimusid pimedas, sõitsime kaks korda õigest teeotsast mööda, teelt sõitsime samuti korra välja. Lisaks sellele oli meil kaks rehvi purunemist ja see kõik tegi ralli väga raskeks," ütles ta.

Üldarvestuse neljandana lõpetasid Austin McHale poeg Gareth McHale ja Paul Nagle (Toyota Corolla WRC). McHale seenior kiitis meistrivõistluste tabelis kolmandaks tõusnud poja saavutust: "See on ainulaadne olukord, kus isa ja poeg on mõlemad tipus. Minu arvates tegi Gareth väga hea sõidu."

N-rühma kiireimad olid soomlased Tapio Laukkanen - Harri Kaapro (Subaru Impreza), kes tulid ralli üldarvestuses kuuendale kohale. Laukkaneni duell N-rühmas teiseks tulnud David Higginsi - Daniel Barrittiga (Mitsubishi Lancer Evo 8) sai lahenduse 10. katse järel, kui Higgins sai 50-sekundilise karistuse ajakontrolli hilinemise eest.

Super 1600 klassis tulid võitjaks Chris Davies - Nathan Parry (Renault Clio). Samas klassis tegid uuendatud Ford Fiestaga Briti meistrivõistluste esmastardi Gwyndalf Evans - Huw Lewis, kuid kahjuks tekkisid neil juba ralli alguses probleemid auto piduritega. Kolmandal katsel jäid nad mootoriprobleemide tõttu tee äärde ning katkestasid ralli.

Briti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 10.-11. juunil Edela-Šotimaal Dumfries.