Uus: Käigukasti purunemisel jäin rahulikuks

Jaan Mölder junior: Mitsubishiga tundsin end kindlamalt

Paide ralli võitsid Martin Rauam - Peeter Poom

Rauam: Olen rahul ja enesekindel

Paide ralli spikker pealtvaatajale

Paide rallil stardib veoautodel seitse ekipaaži

Martin Rauam - Peeter Poom. Foto: Rando Aav
Pärast esimesel võistluspäeval toimunud kolme kiiruskatset hoiab Paide rallil liidripositsiooni Subaru Imprezal võistlev ekipaaž Martin Rauam - Peeter Poom.

"Lähen absoluutarvestuse võidu peale välja," lausus Martin Rauam vahetult enne võistlust. Rauam kinnitas, et Võidulas sai hiljuti veidi trenni tehtud ning kui auto vastu peab, sihib ta kindlasti võitu.

Esimesel katsel saavutas Martin Rauam ainsana aja alla kahe minuti (1.59,7). Teise tulemuse sõitsid välja ekipaaž Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 6) ajaga 2.01,6, kolmanda Mait Meriloo - Einar Vettus (Mitsubishi Lancer EVO 7) ajaga 2.02,3.

Veoautol GAZ 51 startinud rallipaarile Kaspar Järvala - Tarmo Silt on võistlus lõppenud. Number 47 all startinud Järvala autol ütles mootor esimese katse poolel läbimisel üles. "Tuline kahju, et ralli meie jaoks nii ruttu lõppes. Tekstoliit-hammasrihma purunemine jättis meid raja äärde," lausus Järvala.

5,47 kilomeetri pikkuselt Prääma katselt sai parima aja Meriloo (3.17,5), teise aja saavutasid Vjatšeslav Popov - Sergei Larens (Mitsubishi Lancer EVO III) ning kolmanda tulemuse sõitis välja Rauam.

Esimesel kiiruskatsel Priit Saluriga võrdse aja (2.02,6) saavutanud Gunnar Tammele jäi see ka ainsaks tulemuseks Paide rallilt. Subaru Impreza WRX-l võistelnud ekipaaž Gunnar Tamm - Andres Koitla katkestasid võistluse kruusakatsel teelt väljasõidu tõttu.

"Esimese katse sõitsin rahuldavalt, vaid paaris kohas kumm ei pidanud. Teisel katsel sõitsime vasakust kurvist otse. Seal juhtus parasjagu olema alajaam, mis võttis autol mõned tükid küljest," selgitas Tamm katkestamise põhjust. "Autot on kindlasti võimalik taastada, aga see võtab aega mitmeid kuid," lausus Tamm ja märkis, et selleks hooajaks on temale võidusõit läbi.

GAZ 51-l võistlevad Jaan Mölder - Sven Põder tegid teisel katsel paar tiiru üle katuse, ent jätkavad võistlust ja püüavad vaatamata 40-sekundilisele kaotusele klassivõitu. "Käisime üle katuse kaks tiiru, rahvas küll räägib, et olevat kolm tiiru olnud, aga kaotus väga suur ei ole. Auto on korras ja homme anname täiega," lausus Jaan Mölder.

Äpardus tabas ka Jaanus Ligurit ja Aivar Kenderit, kelle GAZ 51 mootor tõrkus ega tahtnud teeninduspargist väljasõiduks kuidagi käivituda. "Arvasime, et on üldse kojusõit ees, aga lõpuks hakkas mootor tööle," märkis Ligur. "Jäime teeninduspargist väljasõiduga viis minutit hiljaks ja saime trahvi, aga mul selle üle hea meel, et saame rallit jätkata."

Kahe katse järel jätkasid liidritena Rauam - Poom (5.18,7) ekipaaži Meriloo - Vettus ees napi sekundiga. Kolmandal kohal Popov - Larens, kaotus liidrile 3,3 sekundit.

Ekipaaž Marko Virkoja - Olaf Suuder jõudsid läbida kaks katset, kuid kolmanda katse stardis olid mehed sunnitud võistluse katkestama, sest Lada VFTS-il purunes pooltelg. "No nüüd hakkan rallit kõrvalt vaatama," sõnas Virkoja. "Just siis, kui hakkab hästi minema, peab tehnika alt vedama," olid võistlejad nördinud.

Samal katsel katkestasid ralli ka Lada VFTS-il võistelnud Harri Rodendau - Tom Rist ning veoautol võistelnud rallipaar Raivo Prukner - Margus Nei.

Rauam aga kordas taas avakatsel näidatud tulemust ja sai kirja aja 1.59,7. "Eks see on mingil määral juhus, et nii juhtus. Endale tundus, et teine katse oli kiirem," lausus Rauam, kes edestas teise aja saanud Priit Salurit ja Indrek Leppa (Mitsubishi Lancer Evo 5) 0,8 sekundiga. Meriloo võttis sellelt kiiruskatselt kolmanda aja (2.02,0).

Pärast Paide ralli kolme katset on võistluse liider ekipaaž Rauam - Poom (aeg 7.18,4). Teiselt koha saavutasid Meriloo - Vettus (aeg 7.21,8), kolmanda Saluri - Lepp (7.24,0). Neljandas koht kuulub avapäeva järel rallipaarile Popov - Larens, kelle kaotus liidrile on 6,7 sekundit.

Viiendat positsiooni hoidev ekipaaž Margus Remmak - Urmas Roosimaa kaotab liidrile 12,8 sekundit, kuid meeste endi sõnul seekord võitu ei püüta, ning keskendutakse pigem treeningule. "Ahud on tagant tulemas ja ega see koht meile tõenäoliselt ei jää, kuna neil on kruusal rohkem kogemusi," selgitas Roosimaa. "Sõidame oma sõitu ja püüame hoida sama tempot," lausus esmakordselt sportrallil osalev Margus Remmak.

Toyota Starletil saavutas E-rühma parima tulemuse Kimmo Jalava, kes sel korral on võistlemas kaardilugeja Antero Lainega. Avapäeva järel hoiavad soomlased absoluutarvestuse seitsmendat kohta, kaotades liidtile 14,5 sekundiga. "Minu arvates ei ole positsioon piisavalt hea," lausus Jalava. "Tänane teine katse tolmas väga aga eks homne päev toob selgust ja annab uued võimalused," märkis soomlane.

A5 klassi liidrikoht kuulub seni toimunud katsete järel Citroen Saxo S1600-l võistelnud ekipaažile Andrus Laur - Kristo Kraag. Sama võistlusklassi teise koha saavutasid Nissan Almera 2,0 GT-l võistlevad Arvo Ojaperv ja Avo Kristov. "Vahepeal sõitsime puulatvade järgi, sest teed polnud üldse tolmu tõttu näha," märkis Kristov ja lisas: "Kiiretel katsetel on Lauri auto kindlasti kiirem, aga aeglastel katsetel püüame vahet vähendada."

N-rühma Mitsubishi Lanceril debüteerinud Jaan Mölder junior koos kaardilugeja Tõnu Vunniga saavutasid 10 sekundilise karistuse saanud ekipaaži Ago Ahu - Kalle Ahu (Mitsubishi Lancer Evo 3) järel absoluutarvestuse neljateiskümnenda koha (kaotus üldliidrile 28,2 sekundit). "Paide ralli on minu jaoks suuremalt osalt treening ja aja peale ma ei sõida," märkis esmakordselt uue autoga asfaldil võistelnud Mölder junior.