Täna antakse start kolmandale Lääne-Eesti rallile

Tagaveolisega võistlemine tõmbab Volveril suu naerule

Egon Kaur loodab uue autoga Lääne-Eesti rallil stardis olla

Koduse rallihooaja teisel kruusarallil uued kiiruskatsed

9.-10. juunil sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste kolmanda etapi võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder. Ford Fiesta RS WRC ralliautoga kihutanud meestele oli see tänavu teiseks järjestikuseks etapivõiduks.

"See ralli oli juba palju parem, kui Harjus. Hakkan autoga harjuma, sest mida rohkem kilomeetreid ma kogun, seda paremaks ka sõidurütm läheb. Kui välja arvata täna hommikune spinn, siis oli probleemide vaba ralli," kommenteeris Lyoness - Lääne-Eesti rallil võitjana finišeerinud Georg Gross.

Teisena lõpetasid ralli Siim Plangi - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes jäid võitjatest maha 40,7 sekundiga. Kolmanda tulemusega lõpetasid võistluse Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8), keda jäi üldvõitjaist lahutama 50,3 sekundit. Neljanda tulemuse said kirja Rainer Aus - Taaniel Tigas (Volkswagen Polo).

N4 klassis ehk EMV3 arvestuses saavutasid Lääne-Eesti rallil klassivõidu Siim Plangi - Urmas Roosimaa. Allan Popov - Aleksei Krõlov (Mitsubishi Lancer Evo 9) olid teised ning Dmitri Feofanov - Normunds Kokins (Mitsubishi Lancer Evo 9) kolmandad.

EMV4 arvestuse ehk E12 klassi autode arvestuses olid parimad Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov. Pärast kümmet sõidetud kiiruskatset jäid võitjatest kahe minuti ja 8,1 sekundi kaugusele Aiko Aigro - Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo 6). Klassi kolmandad olid Anre Saks - Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo 7), kes kaotasid klassivõitjaile 2 minutit ja 43,8 sekundit.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses EMV5 võtsid klassivõidu Rico Rodi - Ilmar Pukk (Honda Civic Type-R). Klassi teised olid Chrislin Sepp - Aleks Lesk (Honda Civic Type-R) ja kolmandad Erkko East - Margus Brant (+20:53,5 ja kolmandad ).

Kuni viimase kiiruskatseni põnevust pakkunud kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV6 arvestuses võitsid Ken Torn - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T). Klassi teised olid lätlased Mārtiņš Sesks - Andris Mālnieks (Peugeot 208 R2), kes pidid tunnistama eestlaste 9,5-sekundilist paremust. Klassi kolmandad olid Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2).

Klassis E11, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga autodega, läks klassivõit rallipaarile Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3). Klassi teised olid Mario Jürimäe - Rauno Rohtmets (BMW M3) ja kolmandad Madis Vanaselja - Jaanus Hõbemägi (BMW M3).

Kaherattaveoliste autode arvestuses EMV8 ehk klassis E10 kuulus esikoht võistluspaarile Lembit Soe - Kalle Ahu (Toyota Starlet). Klassi teised olid Karl Jalakas - Rando Tark (BMW Compact) ja kolmandad olid Alari Sillaste - Arvo Liimann (AZLK 2140).

Masinaklassis E9, kus sõidetakse 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega, olid hooaja kolmanda ralli parimad Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada S1600). Klassi teised olid Priit Guljajev - Janek Ojala (Nissan Sunny) ja kolmandad Lauri Peegel - Andres Tammel (Honda Civic).

Veoautode klassis E13 olid Lyoness - Lääne-Eesti rallil parimad Kaido Vilu - Erik Vaasa (GAZ 51). Poodiumikoha teenisid välja veel Veiko Liukanen - Toivo Liukanen (GAZ 51) ning Tarmo Bortnik – Indrek Tulp (GAZ 51A).

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 14.-15. juulil sõidetava RR Estonia Tartu ralliga.