07. september 2014 0:29

Kulbilohus selgusid värsked rallikrossi meistrid

Margus Murakas võistleb Kulbilohu rallikrossil

Juss Laansoo võistleb Kulbilohu rallikrossil

Laupäeval, 6. septembril Elva lähistel Kulbilohu rajal sõidetud Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste otsustaval etapil selgusid tänavused Eesti meistrid.

Viimasel etapil võistles super 1600 / junior 1600 arvestuses kokku 19 sõitjat. Võitja selgitamiseks sõideti lisaks kolmele eelsõidule ka kaks poolfinaali. Lisaks põnevatele sõitudele lisas pinget teadmine, et meistritiitel võis selguda otsesõnu finaali viimastel meetritel.

Viimasel etapil läks tabeliliidrina starti Andre Kurg, kellel aga sel etapil poodiumile tõusta ei õnnestunud. See aga ei saanud takistuseks Eesti meistritiitli võitmiseks. Etapivõidu võttis Janno Ligur, teise koha saavutas äsjasel sõidul junior 1600 klassis Eesti meistritiitli kindlustanud Mihkel Varul ja kolmanda kohaga lõpetas etapi Artis Baumanis.

Klassis super 1600 saavutas 2014. aastal Eesti meistrisarjas hõbemedali Priit Rebane, pronksmedali sai Janno Ligur.

Ligurile ei ole hooaeg sellega lõppenud. Kord juba Euroopa meistrisarjas poodiumile tõusnud noormees plaanib osaleda ka Saksamaal ja Itaalias toimuvatel rallikrossi MM-etappidel.

Klassis junior 1600 võitis meistritiitli Mihkel Varul. Järgnesid Robert Reinsalu ja Keiro Orgus.

Klassis TouringCar oli rajal eelmise aasta meistritiitlit kaitsmas Kalmer Vaht, kel tuli aga sel etapil poodiumile saamiseks tublisti pingutada. Kuigi Vaht pidi viimasel etapil leppima kolmanda kohaga, piisas sellest talle Eesti meistritiitli võitmiseks. Tagaveoliste klassis võitis Kulbilohu etapil Margo Soomets ja teise koha sai Rain Lellep.

Margo Soomets tagas Kulbilohus saavutatud võiduga endale Eesti meistrisarjas hõbemedali, pronksmedali võitis Ruve Veski.

Klassis SuperCar pakkusid sel etapil konkurentsi motokrossis sõitjakarjääri lõpetanud Juss Laansoo ja rallisõitja Margus Murakas. Samuti oli stardis tabeliliider Ranno Bundsen.

Ranno Bundsen võttis Kulbilohu rajal nii etapivõidu kui kindlustas ka meistritiitli. Teise koha võttis etapil Juss Laansoo ja kolmanda Andri Õun. Õun tagas endale tänavu meistrisarjas hõbemedali. Pronksise koha sai Mart Tikkerbär.