Kas MM-sarja uus punktiarvestus teeb rallid põnevamaks? |
|
|
|
|
|
Avaleht > Autospordi liidu akadeemia lõpetas teise hooaja |
|
Autospordi liidu akadeemia lõpetas teise hooaja
Teist aastat korraldas Eesti Autospordi Liit (EAL) noorte koolitusprogrammi EAL Akadeemia. Eelmisel aastal palju positiivset vastukaja saanud EAL Akadeemia programmis osales tänavu 20 noort autosportlast.
Esindatud oli palju erinevaid autospordi distsipliine, alustades rahvaspordist ja lõpetades sportralliga. Programmi koordinaatoriks oli FIA Young Driver Excellence Academy läbinud Egon Kaur.
Sellel hooajal toimus kokku 4 kahepäevast laagrit, mille käigus said noored autosportlased koolitust ning teoreetilisi ja praktilisi nõuandeid. Sellel aastal oli sõidu osa võrreldes eelmise aastaga suurem, oma oskusi said osalejad lihvida nii lumel, jääl, kruusal kui ka asfaldil. Lisaks sellele räägiti ka tänavu füüsilisest ettevalmistusest, anti juhiseid, kuidas end arendada ja tehti vastavaid teste. Eesmärkide seadmine ja täitmine, aja planeerimine, suhtlus meediaga, sponsorlus, autode seadistamine ja ettevalmistus ja palju muud vajalikku - kõike seda said tänavused EAL Akadeemia osalejad. Lektoriteks olid oma ala tugevad tegijad nagu näiteks Sten Pentus, Rainer Aus, Martin Laur, Urmo Aava, Tarmo Tiits ning paljud teised.
"Tänavune seltskond on noorem ja on selle aastaga väga palju arenenud ning see teeb rõõmu," sõnas EAL akadeemia koordinaator Egon Kaur. "Võrreldes eelmise aastaga on akadeemia ülesehitus omajagu muutunud. Eelmisel aastal oli meil koos põhimõtteliselt Eesti tippnoortest koosnev seltskond. Neile me arusaadavatel põhjustel sõidu baasteadmisi ei jaganud, keskendusime rohkem teistele asjadele autospordis. Tänavu olemegi rohkem keskendunud nö vundamendi ladumisele ja baasteadmistele. Noorte areng on personaalselt erinev ja me ei piirdu ainult selle aastaga, me jälgime nende tegemisi ka tulevikus."
Eesti Autospordi Liidu jaoks on EAL akadeemia väga olulisel kohal noorte ettevalmistuses. Lisaks sellele oli tänavu ellu kutsutud kaks võistlussarja: hobikardisari "Talendid rajale 2013" päris noortele ja algajatele ja Renault Twingodega sõidetav ZEBRA Cup "Noored roolis".
EAL peasekretär Martin Harak ütles, et järgnevateks aastateks püütakse noortesarju veelgi enam pedagoogilise poolega põimida, et noortest kasvaks juba enne autokooli minekut õigete maneeride ning vastutustundega juhid. "Akadeemia ühegi senise taseme eesmärk ei ole olnud kedagi ainuüksi sõidutehniliselt kiiresti sõitma õpetada. Ehkki mingi kiirus on igaühes meist juba esimestest meetritest olemas, peitub teatud reserv teinekord meile tundmatutes kohtades. Näiteks saab väga palju tööd ära teha oma tähelepanuvõime, füüsiline vormi, tehnilise taibu jms osas. Loogika on ju tegelikult hästi lihtne - ka tihedaima kalendriga F1 piloot tegeleb konkreetselt sõiduga kõigest u 3,5% oma ajast aastas, ülejäänu läheb füüsilisele ettevalmistusele, auto seadistamisele, sponsorürituste, puhkamise jms peale. Kõike muuta ei saa, kuid siiski on võimalusi saada paremaks nii mõneski aspektis. Püüamegi noori panna uskuma, et reaalsete oskuste ja suutlikkuse kasvu läbi saavutatav enesekindlus teeb neid lisaks kiirusele paremaks ka muudes valdkondades."
EAL akadeemia viimases laagris osalesid: Janar Lehtniit, Karl Leesmaa, Karl-Martin Volver, Karmo Salong, Kaspar Kasari, Keiro Orgus, Kristian Pints, Lauri Peegel, Marcel David Tõeleid, Marten Teppan, Oliver-Henrik Kiisa, Raigo Reimal, Siret Räämet ja Tauri Pihlas. Lisaks neile osalesid selle aasta laagrites veel Gabriel Dominic Sergo, Gustav Kruuda, Markus Jugala, Jarek-Karl Kunman, Mart Tikkerbär ning Roland Poom.
|
|
|
|