23. veebruar 2013 21:35
Loe kommentaare (1)

Rahvaralli karikavõistluste teine etapp sõideti Hiiumaal

23. veebruaril peeti Hiiumaal Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste, Moskvich Liiga karikavõistluste ning SU klassi karikasarja arvestusse kuulnud rahvaralli "Hiiu talv 2013", kus startis kokku 66 võistluspaari.

MTÜ Hiiu Ralli korraldusel peetud rahvaralli lõpetas 64 autot. Võistluse katkestasid vaid Subarul sõitnud Kaido Saul - Jagnar Jaaska ja BMW-ga osalenud Konstantin Vedennikov - Darja Antonova.

Kavas oli seitse katset, üldpikkusega 35,4 kilomeetrit. Neist neli võitsid Aiko Aigro - Marko Koosa, kellele kuulus võistluse lõppedes esikoht. 4WD klassis osalenud favoriidid saavutasid seega tänavu teise järjestikuse rallivõidu. Hiiumaa etapil võitjaist kokkuvõttes 8,9 sekundi kaugusele jäänud Rain Rannala - Simmo Nestor platseerusid teiseks. Nemad olid kiireimad kahel lisakatsel. Katsevõidu teenisid seekord välja veel Are Uurimäe - Tanel Paut. Subarul võistelnud mehed olid üldises pingereas ja 4WD klassis kolmandad.

Särava tulemuse ja klassivõiduga kuni 18-aastaste noorte arvestuses lõpetas Hiiumaal peetud rahvaralli koos Martti Rettauga võistelnud Karmo Salong. Nissan Sunnyl sõitnud saarlane oli üldises pingereas kaheksas ning kaherattaveoliste autode üldises pingereas esimene. Nn väikeste klassis võiduni jõudnud Karel Tölp - Priit Guljajev olid absoluutarvestuses üheksandad.

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis saavutasid võidu Sander Siniorg - Cristen Laos Hondal. SU klassis edestasid konkurente Rainer Meus - Elari Jallajas ning Moskvitši-meeste mõõduvõtus jäid peale Martin Juhe - Rain Juhe.

Naistest osutus sel korral parimaks Hondal sõitnud Triinu Meltsov, kel kaardilugejaks Anti Eelmets. Vahest kõige pingelisemaks kujunes selles klassis võidusõit teise koha peale, kus liidritest 26 sekundi kaugusele jäänud kaht võistluspaari. Nii kuulus teine koht klassis ekipaažile Tiina Ehrbach - Nele Jalakas kõigest 0,1 sekundilise eduga sõitjapaari Sirje Potisepp - Terko Jakobson ees.