Favoriidid teenisid Pandivere rahvarallilt võidu

Rakkes läheb võidu nimel tuliseks andmiseks

Rahvarallil stardivad Eesti ja NSVL meistersportlased

Uue hooaja esimene rahvaralli sõidetakse nelja valla teedel

Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste avaetapi lõpetasid esikohaga favoriidid Aiko Aigro ja Marko Koosa, kes rajale pääsesid kõige viimasena ehk poolteist tundi esimestest startijatest hiljem.

Võib üsna kindlalt väita, et suurem osa rahvaralliga kursis olevast seltskonnast ennustanuks Aiko Aigro võitu. Rallisõpradele ei tulnud seetõttu ilmselt üllatusena, et Lõuna-Eesti mees 2. veebruaril Rakke ümbruses sõidetud karikasarja etapil konkurentidest jagu sai. Mitsubishil võistelnud Aiko Aigro ja Marko Koosa teenisid välja absoluutvõidu ning esikoha klassis 4WD.

Päris kindlasti suutsid aga rivaale üllatada SU klassis Ladaga sõitnud Rainer Meus - Elari Jallajas, kes üldises pingereas olid kavas olnud 11 katse kokkuvõttes teisel kohal. Kaotust võitjaile kogunes neil 18,9 sekundit.

Kolmanda tulemuse said kirja Rain Rannala - Simmo Nestor (Mitsubishi Lancer Evo 9). Ralli 4WD klassis teise kohaga lõpetanud mehed jäid võitjaist 25,1 kaugusele. Samas masinaklassis olid kolmandad Are Uurimäe - Tanel Paut (Subaru Impreza).

Et ralli kuulus ka tänavu ametlikult Igaühe Terviseklubi kureeritava SU klassi rahvaralli karikasarja arvestusse, olid endise Nõukogude Liidu aladel toodetud tagarattaveoliste autodega võistelnuil kaalul kahe võistlussarja punktid. SU klassi sõitjaist mahtusid viiendana autol VAZ 2105 startinud klassivõitjate Meusi ja Jallajase järel kolme sekka veel Vallo Vahesaar - Raido Pajussaar (VAZ 2101) ja Vahur Kellamov - Martin Seljamäe (VAZ 2105).

Ka läks äsjane võistlus esimese etapina Moskvich Liiga karikavõistluste arvestusse, kus punktijahti alustas 11 ekipaaži. Kui SU klassis võis poodiumile pääsenud meeste aegu mõõta minutitega, siis Moskvitši-meeste seas käis võidule päris tihe rebimine. Lõpuks võitsid Tarmo Kikkatalo - Einar Mets (AZLK 2140), edestades teise tulemuse kirja saanud võistluspaari Ermo Jeedas - Indrek Kirss (IZ 2715) kõigest 0,9 sekundiga! ML klassis kolmandaks platseerunud Urmas Roos - Reigo Prosso (AZLK 2140) jäid võitjaist 12,5 sekundi kaugusele.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses alustasid uut hooaega etapivõiduga Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (VW Golf), kes absoluutarvestuses olid koguni kuuendad. Teise kohaga lõpetasid hooaja esimese talvise rahvaralli J18 klassis Karl Martin Volver - Margus Jõerand (Honda Civic CRX), platseerudes üldises pingereas seejuures seitsmendaks. Kolmanda koha saavutasid J18 klassis Karmo Salong - Martti Rettau (Nissan Sunny).

Naiste arvestusklassis osutusid võitjaiks Liisi Tiitus - Vaido Tali (Honda Civic). Aira Lepp - Ain Lepp (Nissan Sunny) olid kokkuvõttes teisel ning Tiina Ehrbach - Nele Jalakas (VW Golf) kolmandal kohal.

Pandivere rahvaralli oli esimene võistlus, kus "suurte" ja "väikeste" arvestuses võisteldi uuendatud klassijaotuse alusel. See tähendab, et Eesti Autospordi Liidu rahvaspordikomitee otsusel kaotati ära kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode masinaklass. Rahvaspordikomitee esindaja Teele Sepp kinnitas rally.ee autospordiajakirjale, et selline samm astuti võistlejate soovidele vastu tulles ja sellest hooajast on arvestusklasside 2WD-V ja 2WD-S vahepiiriks 1800 kuupsentimeetrit.

Üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode arvestusklassis saavutasid Pandivere rahvarallil ülekaaluka võidu Sander Siniorg - Chsten Laos (Honda Civic Type-R), edestades lähimat võistluspaari Marko Kukuškin - Delvis Tõkke (VW Golf) rohkem kui minutiga. Kolmandad olid selles masinaklassis Indrek Tammel - Andres Tammel (Ford Escort).

Kuni 1,8-liitrise mootoriga autode klassis teenisid kohad esimesest kolmandani välja vastavalt Eero Brecher - Harri Jõessar (VW Golf), Janno Õis - Freddy Tõnutare (Honda Civic) ja Indrek Tuur - Urmas Ivanov (VW Golf).

Startis Vao Külaseltsi korraldatud Pandivere rahvarallil 76 autot, neist finišeeris 67.

Järgmine rahvaralli toimub mittetulundusühingu Hiiu Ralli korraldusel 23. veebruaril Hiiumaal. Nagu äsjane võistlus, kuulub ka see kõigi kolme mainitud võistlussarja arvestusse.