Loe kommentaare (2)

Kaspar Koitlale Leedust 300 Järve rallilt klassivõit

Eestlased demonstreerisid Leedus ralliveokaid

Eesti veokamehed osalevad Leedus autorallil

17.-18. augustil peetud Leedu autoralli meistrivõistluste etapi lõpetasid absoluutarvestuse teise koha ja N-rühma võiduga Kaspar Koitla ja Greta Germanavičiūtė. Ralli võitsid Saulius Girdauskas - Adrian Aftanaz.

Reedel oli 300 Järve rallil kavas neli kiiruskatset. Mitsubishil võistelnud Kaspar Koitla - Greta Germanavičiūtė võitsid avakatse, asudes rallit juhtima 1,4-sekundilise eduga WRC-autol sõitnud ekipaaži Saulius Girdauskas - Adrian Aftanaz ees. Päeva lõpetasid taas koos võistelnud eestlane ja leedulanna liidrikohal, edestades konkurente poole sekundiga.

Teisel, pikal rallipäeval võitsid suurema osa katsetest A-rühma autol võistelnud Saulius Girdauskas - Adrian Aftanaz. Ülejäänud N-rühma võistlejaist suutsid Koitla ja Germanavičiūtė siiski kiiremad olla ning nad lõpetasid 455 km pikkuse ralli üldarvestuse teise kohaga. Kaotust võitjaile kogunes 40,8 sekundit.

"Ei saa öelda, et võit lihtsalt tuli," kommenteeris Girdauskas. "Kaspar Koitla tõestas, et külalisvõistlejad võivad siinsetel teedel osutada väga tõsist vastupanu ja olla väga kiired. Arvan, et tihedam konkurents muudab võistluse põnevamaks."

Absoluutarvestuse kolmanda tulemusega lõpetasid Zarasai ümbruses sõidetud autoralli samuti N-rühma autol sõitnud leedulased Dominykas Butvilas - Renatas Vaitkevičius, keda jäi klassivõitjaist lahutama 9,1 sekundit.

Samuti N-rühmas võistelnud Roland Murakas - Andres Ots (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes avapäeva järel olid 9. kohal, rallit ei lõpetanud.