Rapla kardirajal käis laupäeval tuline võidusõit

Raplas selgusid Hepa karikavõistluste parimad

Rapla rahvasprindil läheb loosi motoroller

Hepa karikavõistlustele tõmmatakse joon alla Raplas

5. novembril peeti Rapla kardirajal Hepa karikavõistluste kaheksas etapp, kus kuues masinaklassis startis ühtekokku 48 võistlejat. Enim oli osalejaid 4WD klassis, kus saavutas etapivõidu Helmet Palm.

13 osavõtjaga neljarattaveoliste autode klassis saavutas esikoha Mitsubishil sõitnud Helmet Palm. "Õnnestus kõik voorud võita," rõõmustas kodurajal kihutanud Raplamaa mees, kelle järel lõpetas Hepa karikavõistluste järjekordse hooaja viimase etapi teisena Aiko Aigro ja kolmandana Elvis Pukk.

Palm sõnas, et kuna kaalul oli karikasarja võit, lootis ta konkurentidele, et need liidrikohta hoidnud Aigrost kindlasti jagu saaksid - nii teeninuks ta vähem punkte. "Sedasi siiski ei läinud ja ta tuli kokkuvõttes võitjaks. Lõpuks jäi vaid üks punkt vahet Aigroga," kommenteeris Helmet Palm. "Väga kõva konkurents oli. 4WD klass oli ka kõige suurema osavõtjaskonnaga masinaklass."

Nagu 4WD klassis, võitis kõik kolm vooru ka 11 võistlejaga 2WD-V klassis etapivõiduni jõudnud Taavo Tigane. Avavoorus sai Hondal sõitnud mees kirja sama aja, mille sõitis välja Argo Kästik. Neist omakorda vaid 0,1 sekundi jagu oli aeglasem kaarte segama tulnud Rait Kirs. Teises voorus mahtusid nad samuti ühte sekundisse, ent kolmandas sõidus oli Tigane konkurentidest veidi enam kui sekundi jagu kiirem. Teine koht kuulus võistluse lõppedes 0,05 sekundilise eduga Rait Kirsile Argo Kästiku ees.

Võistluse juht Tiit Soa kiitis võistlejaid huvitava spordilahingu: "Oli sada protsenti puhas sõit."

Kolme naisvõistleja hulgas osutus sel korral kiiremaks Sirje Potisepp. Margit Mäekivi oli teine ja Tiina Ehrbach kolmas.

Klassis 2WD-S, kus käis rajal kaheksa võistlejat, osutus parimaks Ago Onton. Kõigis voorudes rivaalidest jagu saanud mehe järel jagasid teise ja kolmanda koha omavahel Ennud. Teise tulemusega lõpetas Rapla etapi Enn Kasari ja kolmanda koha karika teenis välja Enn Sups.

RMW ja Liviko toetusel läbiviidud Rapla rahvasprindil olid mõõtu võtmas ka noored ning SU klassi võistlejad. SU arvestusklassis võttis võidu kardetud konkurent Marek Haiba Žigulil. "Marek oli üle prahi vend," kommenteeris võistluse juht, kelle sõnul kujunes selles masinaklassis põnevaks teise koha duell mossemeeste Marko Kukuškini ja Urmas Roosi vahel. Seekord läks nii, et üldjuhul Moskvitšil võistlevaist konkurentidest jagu saanud Kukuškin pidi tunnistama Roosi paremust. Mehi jäi teineteisest lahutama kõigest 0,19 sekundit!

Üheksa noore omavahelise võidusõidu võitis kahes voorus eakaaslased alistanud Kevin Kuusik. Avavoorust parima aja kirja saanud Karl Martin Volver pidi leppima kolmanda kohaga, kuna kõigis voorudes oli teine Sander Siniorg, kellele kuulus etapil ka teise koha karikas.

RMW poolt välja pandud väärikaima eriauhinna, milleks oli motoroller, võitis loosiga Taavo Tigane.

Tiit Soa märkis, et sai võistlejatelt sõidu korralduse kohta üsna head tagasisidet. "Siinkohal tahan tänada kõiki võistlejaid," lausus võistluse juht. Siiski ei jätnud ta lisamata, et osa sõitjaist käitus võistluse eel tutvumisringi läbides vääritult. "See pani natuke nördima. Rajaga tutvumist enam ei tee, kui nii käitutakse."