Margus Kiiver
16. oktoober 2011 7:45

Kehalas selgusid tänavused sprindimeistrid

Kehala ringil peetud Eesti rallisprindi meistrivõistluste viimasel etapil jagati laupäeval selle hooaja viimased punktid ja selgusid tänavused meistrid. Grossi Toidukaubad Kehala rallisprindil osales 37 ekipaaži.

Publikumagnetiks olid WRC-autodel sõitnud Ott Tänak (Ford Focus RS WRC 03) ja Georg Gross (Ford Focus RS WRC 08). Esimese vooru võitis Gross, edestades Tänakut 1,4 sekundiga, teises voorus oli kiireim Tänak, Gross kaotas talle 2,2 sekundiga. Kolmandas voorus saarlane ei startinud, põhjuseks auto hüdraulikaprobleemid. Gross võitis vooru ja ühtlasi ka etapi. Tänakule etapilt teine koht. Kolmanda tulemuse sai kirja Mitsubishi Lanceril võistelnud Margus Murakas, kes saavutas kaks korda kolmanda kolmanda koha ja kolmandas sõiduvoorus oli tal võrdne aeg Raul Jeetsiga. Samuti Mitsubishil kihutanud tartlase osaks jäi Grossi Toidukaubad Kehala rallisprindil neljas koht.

Eesti meistriks tulid Raul Jeets ja Andrus Toom, hõbedale Kaspar Koitla - Andres Toom ja pronksile Roland Murakas - Kalle Adler.

2WD sport klassis oli enne viimast etappi võimalus meistriks tulla nii Tiit Rattasepal kui ka Kaarel Kurvitsal. Rattasep katkestas esimese vooru starteririkke tõttu ja seeläbi kannatas ka Priit Ollino tulemus, kes osales sprindil sama autoga. Kuna sõidukit korda ei saadud, siis kumbki mees tulemust kirja ei saanud. Selles klassis oli kõigis kolmes voorus kiireim koos Marek Sarapuuga võistelnud Siim Plangi, edestades võistluspaare Markus Abram - Jarmo Võsa ning Miko-Ove Niinemäe - Alo Ivask. Rattasep tuli viimase etapi ebaõnnele vaatamata hooaja kokkuvõttes Eesti meistriks. Hõbe kuulub Kaarel Kurvitsale ja pronksmedalid teenisid viimase etapiga välja Siim Plangi ja Marek Sarapuu.

2WD sprint klassis oli kahes esimeses voorus kiireim Margus Jamnes. Sellest piisas, et tulla etapivõitjaks ja meistriks. Tarvo Mardiste pidi leppima hooaja viimasel etapil Gert Ilvese järel kolmanda kohaga ja see tähendas talle hooaja kokkuvõttes hõbedat. Pronks kuulub Inger Tuurile.

Juunior 2000 klassis oli Allan Popov meistritiitli kindlustanud ja viimasel etapil viibis ta vaid pealtvaatajana. Sander Siniorg võitis kaks esimest vooru. Tasuks oma klassi võit ja meistrisarja hõbe. Etapi lõpetas teise kohaga Ken Torn. Hooaja kokkuvõttes platseerus saarlane kolmandaks. Lääne-Virumaal peetud rallisprindi lõpetas kolmandana Tanel Tepandi, kes jäi esimesena medalinõudlejate hulgast välja.

Juunior 1600 klassis sai etapivõidu Kenneth Sepp koos Rein Reinsaluga, edestades soomlast Niko Salmineni. Ühtlasi saavutas Sepp tiitlivõidu, järgnesid Karl Jalakas ja välisvõistleja Alex Forsström.

Veoautode arvestuses oli Olev Helül probleeme tehnikaga, kuid talle piisas kahes voorus tulemuse kirja saamisest, et tulla tänavuseks meistriks. Etapi võitis Kristo Laadre, kellele selle hooaja hõbe, teine oli Birger Rasmussen ja kolmas Viljar Kask. Meistrisarjas kuulus Helü järel hõbe Laadrele ja pronks Rünno Niitsalule, kes oli Kehalas neljas.