06. märts 2011 18:30
ERK klassi võistlejad rajal. Foto: Ahto Lõhmus

Kamari jäärajavõistlusel tühistati kolme osaleja tulemus

5. ja 6. märtsil Jõgevamaal toimunud Eesti jäärajasõidu karikavõistluste kolmandal etapil tühistati kolme osavõtja tulemus. Neist kahe vastu esitati konkurentide poolt protest, mis rahuldati.

Laupäeval võeti Kamari järvel mõõtu nn tänavaklassides. Klassis 4WD, kus osales kokku 17 võistlejat, saavutas võidu Daihatsu Charadel võistelnud Meelis Liis. Teine oli Aare Pukk Subarul ja kolmas Antti Kangro Mitsubishil.

Sel korral oli võrdlemisi tihe konkurents ka noorteklassis, kus mõõtu võttis 10 sõitjat. Võitjaks tuli Volkswagen Golfi roolinud Alvar Kuusik, kelle järel mahtusid kolme parema sekka veel Raimo Lilleorg Opelil ning Kasper Koosa Hondal.

Nelja naisvõistleja seas osutus võitjaks Piret Gilden. Avavooru võitnud Inger Tuur oli kokkuvõttes teine ning Triinu Meltsov kolmas. Konkurentidest märksa napima võistluskogemusega Valve Varik jäi neljandaks.

Tagarattaveoliste autode arvestusklassis valitsesid seekord eranditult BMW-ga võistelnud mehed, kes kindlustasid endile 14 osaleja seas kohad esimesest kuuendani. Kõigis kolmes sõiduvoorus oli nobedaim Risto Kõiv. Teise tulemuse sai kirja Jüri Oleitšuk ning kolmanda Herki Ilves.

Kõige osavõtjaterohkeim oli esirattaveoliste autode masinaklass. Tulemuse sai selles arvestuses 16 võistlejat. Võitis Opel Kadetil sõitnud Toomas Kukk, teine oli Allan Lutter Lada Samaral ja kolmas Valmar Gilden Volkswagen Golfil.

Samas klassis võistelnud Kristo Saare ja Jaak Palmisto tulemus tühistati. Hulk konkurente esitas ühiselt protesti ja kohtunikud leidsid, et see on õigustatud, kuna mõlemad võistlejad kasutasid oma auto rehvides nõuetele mittevastavaid naaste.

"Naela kaalud olid "lõhki" ehk üle lubatu," kommenteeris võistluse juht Kaido Soolepp.

Tamme Service karikatele sõidetud võistluse teisel päeval, mil rajal kihutati piikrehvidega autodel, tühistati samuti ühe võistleja tulemus. Sel päeval võistluse juhi ametit pidanud Mati Kask võttis sellise otsuse vastu, kui ERK klassi finaalsõidu ühisstardis tõukas Kalmer Vaht oma Žiguliga poolfinaali võitnud Gert Ilvese võistlusmasinat VAZ 2105.

Finaalsõidu võitis Honda Civicul osalenud Silver Havamaa Toomas Lõhmuse ja Danel Ivaski ees.

2WD piik klassis olid kolm paremat Madis Uibo, Gert Ilves ja Allan Popov. Klassis 4WD piik tegi võistluse ainsana kaasa Sten Oja, kelle roolida oli Audi Sport Quattro Rallye.