Saksamaa ralli võitjad andsid pressikonverentsi

Märtin lõpetas Saksamaa ralli viiendana

Markko Märtin langes viiendaks

Märtin tõusis kolmandaks

Markko Märtin. Foto: Ford
Markko Märtin on Saksamaa MM-ralli teisel päeval võitnud seni peetud kuuest kiiruskatsest neli ja teda lahutab kolmandat kohta hoidvast Richard Burnsist vaid 1,7 sekundit.

Ralli liidriks tõusis 13. katse järel Sebastien Loeb (Citroen). Laupäeva alustas Fordil kihutav eestlane kümnendana, punktikohast lahutamas 32 sekundit ja neljandast kohast terve minut.

Markko Märtin võitis 9., 10. ja 11. katse ning tõusis viiendaks. Abiks oli talle ka vihm, kes pikal 11. katsel temast hiljem startinuid ralli liidreid aeglustas. Samas eksis eestlane kaks korda trassilt. 12. katse võitis Sebastien Loeb, Märtin oli teine (+2,1). 13. katsel oli taas kiireim Märtin, Loeb kaotas napilt (+0,2) ja asus üldarvestuses 1,6 sekundiga juhtima, sest senine liider Marcus Grönholm (Peugeot) jäi Märtinile alla tervelt 8,2 sekundiga. Kolmandat ja neljandat kohta hoidvad Richard Burns (Peugeot) ja Colin McRae (Citroen) on Märtinist nüüd vaid 1,7 ja 0,9 sekundi kaugusel.

Kui ralli kahekümnekahest kiiruskatsest on läbitud 13, peavad Märtinit kartma ka ralli liidrid, Loebi edu Märtini ees on 40 sekundit. Marcus Grönholm (Peugeot) alustas päeva võiduga kaheksandal katsel ja möödus järgmisel meeskonnakaaslasest Richard Burnsist, kuid soomlane kaotas 11. katsel Märtinile 25 sekundit ja tema edu meie lootuse ees on 38,4 sekundit.

Selja tagant kedagi Märtinit ohustamas ei ole, kuuendat kohta hoiab Märtini meeskonnakaaslane Francois Duval, kes kaotab eestlasele tervelt 49,5 sekundit.