29. jaanuar 2011 23:48
Ralli võitsid uuel Mitsubishil kihutanud sõitnud Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals. Foto: Tomo Tumalovičiaus

Lätlastele Leedus toimunud talirallilt kolmikvõit

Leedus sõidetud talveralli kiiruskatsetel domineerisid lätlased. Võidu saavutasid sel hooajal uue Mitsubishi Lancer Evo kümnega võistlema asunud lätlased Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals.

29. jaanuaril Utena ümbruses peetud autoralli, mis kuulus avaetapina Leedu ja Läti meistrivõistluste arvestusse ning teise osavõistlusena Balti talveralli karikavõistluste arvestusse, võitis koos kaardilugeja Pēteris Dzirkalsiga võistelnud Andis Neikšāns.

Teise tulemusega lõpetas "Halls Winter Rally" nime kandnud võidusõidu Māris Neikšāns, kel tänavu kaardilugejaks Ringolds Bērziņš. Esmakordselt koos uue võistluskaaslasega katsekilomeetreid mõõtnud LMT rallitiimi pilooti jäi meeskonnakaaslasest lahutama 21,5 sekundit.

Üldarvestuse ja N4 klassi kolmas koht kuulus ralli lõppedes samuti lätlastele - Jānis Feldmanis ja Anrijs Jesse kaotasid võitjaile kokkuvõttes 57,3 sekundit.

Leedukad pidid loovutama ka neljanda koha, mille hõivasid lätlased Martinas Svilis - Aivis Aizsilniekas. Kohalikest võistlejaist said parima tulemuse kirja Dominykas Butvilas - Renatas Vaitkevičius, lõpetades võistluse absoluutarvestuse viiendal kohal. Kaotust võitjaile kogunes neil üks minut ja 29,7 sekundit.

97 võistlust alustanud autost jõudis 12 katsest koosnenud rallil finišisse 68.

Lisaks keerulistele talvistele teeoludele oli lõppenud ralli üheks märksõnaks võrdlemisi suur keskmine kiirus. Ainuüksi kümnendal kiiruskatsel ulatus seal parima aja kirja saanud Andis Neikšānsi ja Pēteris Dzirkalise võistlusauto keskmine tunnikiirus üle 162.