08. oktoober 2010 23:44

Saaremaa ralli avapäeva lõpetas liidrina Mads Østberg

Saaremaa autoralli kolmas kiiruskatse katkestati

Saaremaa ralli avapäeva lõpetasid liidritena Mads Østberg - Jonas Andersson, kelle edu lähimate jälitajate Georg Grossi ja Raigo Mõlderi ees jäi pärast kolme kiiruskatset kahele ja poolele sekundile.

Georg Gross oli ralli eel kindel, et võistlus absoluutarvestuse esikohale kujuneb WRC-autodel võistlevate meeste vahel pingeliseks. Teist võistlusnumbrit kandvat Ford Focus WRC-d rooliv rakverelane avaldas arvamust, et Mads Østbergi püüdmine osutub äärmiselt keerukaks: "Olen seetõttu rahul, kui kokkuvõttes saan sama koha, mis minu auto stardinumber."

Avapäeval kemplesidki parima positsiooni pärast omavahel eeskätt Georg Gross - Raigo Mõlder ning Mads Østberg - Jonas Andersson. Eeslased võitsid avakatse, järgmisel olid seevastu kiiremad külalised.

Kardetud konkurendid Jukka Hiltunen - Jarkko Kalliolepo, kes olid samuti osalemas WRC-autoga, jäid peatselt võistlusest kõrvale. Teise katse kolmandal kilomeetril ei õnnestunud soomlastel tõenäoliselt legendivea tõttu rajal püsida. Kurvi-eelne pidurdusmaa läbiti blokeerunud ratastega ja sellele järgnes kokkupõrge puuga.

Pärast hulga autode läbimist juhtus kolmandal lisakatsel samuti õnnetus soomlastega, kui ekipaaži Mika Halttunen - Jukka Jämsen võistlusauto rammis suhteliselt sirgel lõigul üht rajaäärset puud. Tõsisema avarii läbi teinud võistlejate järel startinuile määrati kõigile võrdne aeg.

Kolmanda kiiruskatse olid selleks ajaks võitnud N-rühma Fordil võistlevad Ott Tänak - Kuldar Sikk, kes lõpetasid avapäeva kolmandal kohal, kaotades liidritele 2,7 sekundit.

N-rühmas platseerusid kolme katse järel teiseks Raul Jeets - Andrus Toom, kes jäid liidreile alla 26,4 sekundiga. N-rühma kolmanda ja absoluutarvestuse viienda kohaga lõpetasid 43. Saaremaa ralli esimese võistluspäeva veidi üllatuslikult lätlased Jānis Feldmanis - Anrijs Jesse.

Kaherattaveoliste autode üldises pingereas lõpetasid avapäeva liidritena Martin Kangur - Silver Kütt Hondal. Neile vaid 0,2 sekundiga jäid alla Siim Plangi - Marek Sarapuu.

Laupäeval sõidetakse Saaremaa rallil 11 kiiruskatset. Esimest katset alustab esimene võistlusauto 9. oktoobri hommikul kell 8.23.