Kliki siia Kliki siia
Kas MM-sarja uus punktiarvestus teeb rallid põnevamaks?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
rally.ee
07. juuli 2010 20:10
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: rallykurzeme.lv

Lätis toimub tuleva kuu teisel poolel kiirusfestival

 Loe lisaks
Grossi ja Vasaraudzise duelli näeb tänavu mitmes riigis

Augusti viimasel nädalavahetusel toimub Lätis Liepāja ümbruses mitme meistri- ja karikasarja arvestusse kuuluv Kuramaa autoralli, mis on tänavu ses regioonis toimuva kiirusfestivali põhisündmus.

27.-29. augustil toimub Lätis kiirusfestival, kus kesksel kohal on traditsiooniline Kurzeme ralli. "Kurzeme ralli on põhiüritus, kuid samal ajal viiakse Liepāja linnasüdames asuval kanalil läbi ka Läti meistrivõistluste viimane etapp kiirkaatritele," rääkis festivali korraldusega seotud Uldis Hmielevskis. Lisaks loetletule toimub linnas supermoto võistlus ja kavas on mitmesugused kultuuri- ja spordiüritused.

Hmielevskis märkis, et idee kiirusfestivali korraldamiseks sai alguse tingituna asjaolust, et Liepāja linnas on populaarsed ka paljud teised kiirusalad peale autoralli. "Meil on maailmatasemega motokrossi sõitjad ja hulgaliselt Euroopa ja maailmameistreid kiirkaatrite võistlustelt. Pealegi asub Liepāja rannikul, mistõttu võib seda pidada parimaks kohaks erinevate mootorispordivõistluste pidamise tarvis," rääkis ta.

Kuidas tekkis idee kiirusfestivali korraldamiseks? Uldis Hmielevskis tunnistas, et organisaatorid said inspiratsiooni Inglismaal toimuvast Goodwoodi kiirusfestivalist: "Idee pärineb sealt, kuid me teeme selle kohalikke eripärasid arvestades veidi erinevas võtmes."

Põhirõhk on suunatud rallile, mis kuulub nii Läti autoralli kui ka rallisprindi meistrivõistluste arvestusse, samuti Põhja-Euroopa meistri- ning karikasarja arvestusse. Kui mullu peeti võistlus laupäeval ja pühapäeval, siis tänavu saab sõit alguse reedel - nagu ka suuremal osal Eestis toimuvail rallidel. "Kuramaa ralli ongi tavapäraselt toimunud reedel ja laupäeval. Vaid eelmisel aastal muutsime rallisprindi sõitjatele vastu tulles võistluspäevi," rääkis Hmielevskis.

Autospordisõpradel on põhjust Kuramaale minna juba 26. augustil, mil toimub rallieelne testikatse korraliku trampliiniga kruusateel. Põhiüritused saavad alguse siiski alles reedel, 27ndal kuupäeval. Reede õhtul toimuvad linnas erinevad mootorispordialased šõuüritused, näha saab tsikleid, driftiautosid ja vanasõidukeid. Õhtul kell 19 saab alguse ralli, mille esimene asfaltkattega linnatänavail sõidetav kiiruskatse algab paar tundi hiljem. Rallivõistlus jätkub laupäeval, kui kruusateedel tuleb osavõtjail läbida ligi 99 katsekilomeetrit.

"Laupäeva hommiku poole ja keskpäeval on rõhk rallil. Pärastlõunal toimub kiirkaatrite võistlus. Laupäev tipneb aga võimsa programmiga - kolmel laval esitatakse muusikat, elu käib baarides ja restoranides," andis Uldis Hmielevskis põgusa ülevaate. "See on ka võistlejaile suurepärane võimalus pärast rallit vabalt võtta ja lõõgastuda, kuna järgmine päev ei ole tööpäev."

"Aga meil on kavas ka mõned üllatused reede õhtul," jätkas ralli direktor. "Linnakatse asub hooldusalale väga ligidal, seega saavad võistlejad ja nende meeskonnaliikmed jälgida nii sõitu kui ka vaadata Liepāja tantsutüdrukute etteasteid."

Kuramaa ralli võistlusjuhend avaldatakse 19. juulil ning siis hakatakse vastu võtma ka võistlejate osavõtuavaldusi. Täpsemat informatsiooni toimuva kohta saab juba praegu kiirusfestivali veebileheküljelt ning avaldatud ralligiidist.

Vaata lisaks:
www.rallykurzeme.lv

Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
26.10.2023
Tootmiskombinaat Vihur (0)
09.10.2023
Saaremaa ralli 2023 (0)
19.09.2023
Lõuna-Eesti rahvaralli 16.09.23 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
18.02.2024 20:21
Vidzemes Talvekarikas 2024 (1)
18.02.2024 07:49
Rahvaralli " Koeru talv 24" (0)
11.02.2024 19:27
Rally Sarma 2024 (1)
05.02.2024 01:29
Otepaa Talveralli 2024 (3)
22.01.2024 10:06
Rally Aluksne 2024 (4)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia