01. juuli 2003 14:20

Leszek Kuzaj võitis Kormoran ralli

Leszek Kuzaj Kormoran ralli liider

Kormoran rallil stardib neli WRC autot

Leszek Kuzaj (Subaru Impreza WRC) võitis Poolas meistrivõistluste kolmanda etapi - Kormorani ralli, mis oli esimehe kahest meistrivõistluste kavas olevast kruusarallist. Võistlusel läbiti seitse lisakatset kogupikkusega 174,28 kilomeetrit.

Leszek Kuzaj võitis kõik Kormoran ralli avapäeval toimunud neli kiiruskatset. Teisel päeval võttis Kuzaj kuuenda katse võidu 52,7 sekundiga lähima konkurendi ees.

Teise koha saavutas autoralli Tomasz Kuchar (Ford Focus WRC 02). MM-karussellis kaastegeval poolakal oli Kormoran rallil autoga palju tehnilisi probleeme. Esimesel võistluspäeval pidas mees isegi katkestamise plaani. Aga teisel päeval sai Kuchar sõita probleemivabalt ka nii võitles ta kõvasti Krzysztof Holowczyciga (samuti Ford Focus WRC). Kuchar võitis viienda ja ralli viimase katse. Sel nädalal osaleb Kuchar ka E.O.S. rallil.

Kolmandaks tuli Krzysztof Holowczyc (ta sõitis esimest korda autol Ford Focus WRC). Krzysztof on minevikus Kormoran ralli võitnud viiel korral, kuid sel aastal oli ta alles kolmas. Vaatamata tema jaoks harjumatule WRC autole, pidas Holowczyc maha huvitava vaatemängu teisele positsioonile tulnud Tomasz Kuchariga.

Neljandana lõpetas Tomasz Czopik (Subaru Impreza WRC). N-rühma võidu noppis Michal Bebenek (Mitsubishi Lancer Evo VI), kes üldarvestuses saavutas viienda koha. N-rühma teine oli Sebastian Frycz (Mitsubishi Lancer EVO V) ja kolmas Miciej Lubiak (Mitsubishi Lancer EVO VI).

S1600 klassi võitja oli Grzegorz Grzyb (Peugeot 206 S1600). Peugeot 206 Cup võitis Marcin Pasecki (Peugeot 206).

Rasketes oludes toimunud Kormoran rallit paljud tugevad sõitjad ei lõpetanud. Rajaveerde jäid Damian Jurczak (Fiat Punto S1600), Zbigniew Gabrys (Mitsubishi Lancer Evo VI), Marcin Beltowski (Škoda Felicia Kit Car) ja Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo VI).