Koitlale Venemaalt klassivõit ja ports IRC-sarja punkte

Venemaa rallil saavutas esikoha Juho Hänninen

Koitla alustab kolmandat rallpäeva üheksandalt kohalt

Kaspar Koitla Venemaa rallil kümne hulgas

Venemaa ralli avapäeva lõpetas liidrina Hänninen

Honda Civicul võistelnud Kaspar Koitla ja Ain Heiskonen saavutasid Venemaal toimunud IRC-sarja etapil kaheksanda koha. Kaherattaveoliste autode arvestuses kuulus eestlastele esikoht.

Kaspar Koitla - Ain Heiskonen alustasid kolmandat võistluspäeva küll 5-minutilise karistusega, kuid saavutasid päeva lõppedes üldises paremusjärjestuses kaheksanda koha. Ralli võitjapaarist Juho Hänninen - Mikko Markkula jäi neid lahutama veidi üle 20 minuti.

Esirattaveolisel autol sõitnud eestlased võitsid oma klassis kindla esikoha. Keerulistes tingimustes peetud võidusõidul edestasid nad absoluutarvestuses ka mitmeid "suures" N-rühmas sõitnud võistlejaid.

"Andsin endast maksimumi," märkis ralli viimasel päeval 20-aastaseks saanud Kaspar Koitla. "Eesmärgiks oli tuua auto ühes tükis lõppu, mis sai ka saavutatud," sõnas ta.

Esimese eestlasena avas Koitla punktiarve IRC-sarjas, teenides sõitjate arvestuses kaheksanda koha eest ühe punkti. 2WD Cup punktitabelisse sai ta kirja 10 punkti ning kerkis sellega hoobilt parimate hulka, kus võrdselt 18 punkti on kogunud liidrid Manuel Villa ja Denis Millet. Sama palju punkte, kui tõi äsjane klassivõit eestlasele, on tänavu varem kirja saanud veel brasiillane Rafael Tulio ning hollandlane Marcel Piepers.

Punkte sai Kaspar Koitla Viiburi ümbruses peetud rallilt juurde ka Venemaa meistrivõistluste arvestuses, kus pärast kolme etappi kuulub talle kolme võiduga kindel liidrikoht.