Juha Salo pidi tunnistama Jari Ketomaa paremust. Foto: Marko Mäkinen

Soome meistrivõistlused jätkusid Waltikka ralliga

Salo jättis ralli avapäeval konkurendid seljataha

Eestlased võistlevad nädalavahetusel Soomes

5.-6. juunil peetud Soome autoralli meistrisarja neljanda etapi võitsid Subarul võistelnud Jari Ketomaa - Miika Teiskonen 19,4 sekundilise eduga Mitsubishil sõitnud Juha Salo ja Mika Stenbergi ees.

Üldvõidu ja suure N-rühma esikoha saavutasid äsjasel rallil Soome meistrivõistluste liidrid Jari Ketomaa - Miika Teiskonen (Subaru Impreza WRX Sti). Neile järgnesid Juha Salo - Mika Stenberg (Mitsubishi Lancer Evo 10) ning kolmandana Kristian Sohlberg - Peter Flythström (Subaru Impreza WRX).

Tõsiseltvõetavat konkurentsi pakkusid põhjanaabritele nn suures N-rühmas Egon Kaur ja Erik Lepikson. Subaru Imprezal sõitnud eestlased võitsid kaks kiiruskatset ning lõpetasid ralli üle 2000 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga neljarattaveoliste N-rühma autode ja Super 2000 klassi arvestuses üheksanda kohaga. Klassivõitjaile jäädi alla minuti ja 28,5 sekundiga.

"Erik sai oma esimesel välisrallil kaardilugemisega väga hästi hakkama. Terve meeskond tegi head tööd. Väga palju aitas mind Jari Ketomaa, kes pakkus autole välja suurepärase seadistuse," kommenteeris tänavu kolmandat korda Soomes võistelnud Egon Kaur.

"Rajal oli palju suuri hüppeid. Keeruline oli hakkama saada väga muutlikku tempot nõudva rajaga. Kiirele kohale järgnes ootamatult ohtlik ja järsk mahapööre - selliste asjadega on keeruline toime tulla," lisas ta.

Kaherattaveoliste N-rühma autode klassis saavutasid etapivõidu Joonas Lindroos - Jouni Lampinen (Honda Civic Type-R). Nendega tõsist duelli pidanud Kalle Pinomäki - Matti Kaskinen (Renault Clio R3) katkestasid ralli väljasõidu tõttu kuuendal katsel.

Teise tulemusega lõpetasid 9 katsest koosnenud ralli selles masinaklassis Anssi Tawast - Mika Leistiö (Citroen C2 R2), kolmanda tulemuse said kirja Marko Mänty - Tomi Kivilahti (Honda Civic Type-R).

Kaspar Koitla - Andres Ots (Honda Civic Type-R) lõpetasid sõidu kaherattaveoliste N-rühma autode arvestuse 12. kohaga. Klassivõitjaile kaotasid eestlased kolm minutit ning 51,9 sekundit.