10. veebruar 2009 13:16

Pühapäeval peeti superkrossi kolmas etapp

Viljandimaal Tääksis sõideti 8. veebruaril superkrossi karikavõistluste kolmas etapp. See oli viimaseks võistluseks, mis läks jääraja arvestusse ning esimeseks, kus kihutasid rahvakrossi võistlejad.

Noorte A ja B klasside sõidud peeti koos. Kiireimaks osutus Kairo Kallas (Honda Civic), kes finaalis suutis Janno Ligurit (VAZ 2108) edestada 16 sekundiga. Kolmandal kohal lõpetas võistluse Enar-Klaus Kunman (VW Golf II), kes kindlustas selle kohaga noorte A klassis võidu.

Esirattaveolisi autosid oli seekord kohal viis. Poodiumi kõrgemale pjedestaalile suutis end sõita Vahur Kupper (Opel Kadett). Raimo Reet (VW Golf II) ületas finišijoone teisena ja Miko Olde (VW Golf II) kolmandana.

Tagarattaveoliste Ladade klassis noppis võidu Kalmer Vaht (VAZ 2101). Danel Ivask (VAZ 2105) tuli teiseks ja Toomas Lõhmus (VAZ 2105) kolmandaks.

Vabaklassis osutus võitjaks Margus Suigusaar (Opel Astra), kes edestas teisele kohale tulnud Sander Palmistet (VW Golf I) vaid kahe sekundiga, Palmistest omakorda kolm sekundit hiljem ületas
finišijoone ja sai kolmanda koha Kaupo Kasesalu (BMW 318).

Lisaks sõitsid Tääksi krossirajal veel rahvakrossi võistlejad. Esikohale
tuli Tõnu Peek (Toyota Celica), kelle edu Peeter Peeki (BMW 318) ees oli vaid pool sekundit. Ülar Palulill (Lada Samara) tuli kolmandaks.

Superfinaali võitis Kairo Kallas Vahur Kupperi ees.

Superkrossi järgmine etapp peetakse naistepäeval Taalis.