Jaanus Murakas: Elan seda emotsionaalselt üle

Venelane Jevgeni Novikov tõusis N-rühma liidriks

Rajalt välja sõitnud Ollino ja Romandi vigastustega haiglas

Saluri edu Novikovi ees kahanes 2,6 sekundile

Liidrite edu kasvas konkurentide ees minutiliseks

Urmo Aava ja Kuldar Sikk võitsid mõlemad 20. juulil kavas olnud kiiruskatsed. Avapäeva liidrikohal lõpetanud eestlased edestasid lähimaid konkurente Jaan Mölderit - Katrin Beckerit 20,7 sekundiga.

Urmo Aava - Kuldar Sikk (Mitsubishi Lancer WRC) olid Otepää ralli avakatsel 11 sekundi võrra kiiremad teist aega näidanud võistluspaarist Jaan Mölder - Katrin Becker (Toyota Corolla WRC). Teisel kiiruskatsel edestasid võistluse Aava - Sikk neid 9,7 sekundiga ning lõpetasid avapäeva 20,7 sekundilises eduseisus.

"Täitsa okei päev. Midagi erilist ei olnud. Võis rahule jääda. Homme prooviks tiba kiiremini sõita," kommenteeris Urmo Aava. Ta lisas, et kodustel teedel toimuva ralli esimestel katsetel istus Mitsubishi Lancer WRC hästi kätte ja tehnikaga probleeme ei olnud.

Kolmandal positsioonil lõpetasid esimese rallipäeva liidreist 22,9 sekundi kaugusele jäänud Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 9).

"Täna oli selline mõnusalt kiire ja trampliinide rohke ning käänuline rada. Mulle väga meeldis," lausus Priit Saluri. "Lootsin vähe tagapool olla," jätkas N-rühma liidriks tõusnud tartlane. "Homme tagapool oleks parem rajale minna. Aga tuleb rahul olla, sest suurem võidusõit on ees ja paljudel teistel oli probleeme. Raineril oli mure turboga, Margusel jäi tolm segama."

Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila, kes pidanuks esimesena rajale minema, Otepää rallil ei startinud. Soomlaste Toyota Corolla WRC-l purunes turbovõll.