Kas MM-sarja uus punktiarvestus teeb rallid põnevamaks? |
|
|
|
|
|
Võistlusjuhend
Kehala autokrossiraja avamine 2007
Registreeritud Eesti Autospordi liidus AK 73/AK
1. Võistluse koht, aeg, ajakava
1.1. Võistlus toimub pühapäeval, 1. juulil 2007. aastal Kehala autokrossirajal
1.2.Võistluse ajakava
11.00-11.10 võistlustele registreerimine, dokumentide kontroll, tehniline ülevaatus
11.15-11.45 tutvumine rajaga, treeningsõidud
11.50 võistlejate koosolek
Ajavõtuga kontrollsõite ei toimu.
12.00 Esimesed võistlussõidud.
Täpne ajakava ja võistlussõitude tulemused võistluste teadete tahvlil.
Võistluste orienteeruv lõpp kell 14.00
2. Võistluste organiseerimine ja juhtimine
2.1 Võistlused viiakse läbi vastavuses EAL Võistlusmäärustega autokrossis, kehtivate tehniliste tingimustega, Eesti MV Üldjuhendiga ja antud võistluse juhendiga.
2.2 Võistluse korraldaja OG Elektra. Võistluste juhend avaldatakse internetisaitidel www.rally.ee ja www.autosport.ee.
Võistluste meediakajastus internetis aadressil www.rally.ee ja www.kuulutaja.ee
2.3.
Peakohtunik: Jaan Villak
Sekretariaadi juht: Larissa Villak
Rajameister: Oleg Gross
Direktor: Aivar Ojaperv
Ametlikud isikud kannavad EAL-i oranže veste.
3. Rada
3.1. Kehala autokrossirada, pikkus 1200 m, laius 12-18 m, stardis kuni 20 m. Sõidusuund vastupäeva. Rajakatteks on kruus. Rajal on väikesed lenduvad kivid. Võistlusraja servad on tähistatud lintide ja turvapiiretega.
4. Võistlusklassid
4.1. Veoautod GAZ 51/52 ja veoautod GAZ 53 (ühises arvestuses)
4.2. Veobagid GAZ 51 ja veobagid GAZ 53 (ühises arvestuses)
5.Osavõtjad, osavõtumaks, registreerumine
5.1 Osavõtjad peavad esitama kehtiva EAL või LAF sõitjalitsentsi, auto tehnilise kaardi, EAL või LAF registreerijalitsentsi ning täidetud osavõtuavalduse.
5.2 Osavõtumaksu ei ole.
6. Võistluste käik
6.1 Võistluste käik vastavalt käesolevale juhendile.
6.2 Võistlus koosneb kahest sõiduvoorust 6-8 ringi (otsuse teeb peakohtunik lähtuvalt võistlejate arvust osalejate koosolekul).
6.3 Sõidu võitja saab 1 miinuspunkti, teine 2 miinuspunkti jne. Mittestartinud võistleja saab klassi osalejate arv+10 miinuspunkti. Paremusjärjestus selgub kahe sõidu miinuspunktide liitmisel; väikseima arvu punktide omanik on võitja. Kui punkte on võrdselt, on eelis vanuse poolest nooremal võistlejal.
6.4 Korraga lubatakse rajale kuni 15 võistlejat ühes klassis. Kui osavõtjaid on rohkem, korraldatakse võistluse süsteem operatiivselt ringi ja jagatakse võistlejad poolfinaalidesse. Lohutussõite ei toimu. Finaalis stardib sellisel juhul 12 võistlejat.
7. Start
7.1 Stardi paigutus 2-3-2-3-2. Stardisignaal antakse foori või lipuga.
7.2 Valestartijat karistatakse vastavalt võistlusmäärustele ja veoautokrossi üldjuhendile 2007.
7.3 Võistlejaid informeeritakse finišini jäänud ringide arvust eritahvlitega.
7.4 Esimeses sõiduvoorus jagatakse stardikohad vastavalt EMV punktitabelile Kehala võistluse toimumise hetkeks. Suurima punktisumma omanik valib stardikoha esimesena jne. Kui klassi siseselt on punkte võrdselt, võetakse arvesse EMV üldjuhendis sätestatud võrdlused. Kui punkte on võrdselt klassides 51 ja 53 võistlevatel sportlastel, eelistatakse stardikoha valikul GAZ 53 mootoriga autol võistlejat. Teises sõidus stardikohad vastavalt esimese sõidu paremusjärjestusele esimene valib koha esimesena, teine teisena jne.
8. Protestid
8.1 Proteste võib esitada võistluste peakohtunikule vastavalt EAL Võistlusmäärustikule 15 minuti jooksul pärast mitteametlike tulemuste avaldamist teadetetahvlil. Protestimaks 1000 EEK, auto lahtivõtmisel 3000 EEK.
9. Autasustamine
9.1 Igas masinaklassis autasustatakse kolme paremat karikatega. Juhul, kui samas masinaklassis startis viis või vähem võistlejat, võib korraldaja autasustada ainult võitjat.
9.2 Autasustamine toimub võistluspaigas 30 minutit pärast võistlustulemuste avaldamist ametlikul teadetetahvlil.
10. Vastutus ja kindlustus
10.1 EAL ja võistluste korraldajad ei vastuta võimalike õnnetuste ja nende tagajärgede eest.
11. Muud
11.1 Vastavalt veoautokrossi üldjuhendile 2007 vastutab võistleja enda ja oma kaaskondlaste käitumise eest võistluspaigas. Võistluste käigus tekkinud küsimuste, probleemide või ettepanekutega võib võistluse kohtunike poole pöörduda ainult võistleja või tema registreerija klubi esindaja. Võistlussõidu toimumise ajal kohtunike töö segamine ja takistamine on keelatud ja seda käsitletakse kui ebasportlikku käitumist. Ebasportliku käitumise või kohtunike töö segamise eest on trahv 1000 EEK.
11.2 Boksides on suurimaks lubatud sõidukiiruseks 20 km/h. Lubatud kiiruse ületanud võistlejate käitumine samastatakse ebasportliku käitumisega ning neile kehtivad samad sanktsioonid, mis märgitud punktis 11.2.
11.3 Võistluspaigas liikuvas autos/bagis või mõnes muus sõidukis on lubatud sõita ainult kabiinis/kokpitis. Igasugune astmelaudadel, veokastis või mujal masinate liikumise ajal sõitmine on keelatud. Trahv rikkumise eest on 500 EEK. Trahv määratakse määrust rikkuva meeskonna võistlejale.
11.4 Trahvi määramise õigus võistluspaigas on võistluste peakohtunikul ja võistluste direktoril; trahvi tasumata jätmise korral ei lubata võistlejat järgmisesse võistlusstarti või jäetakse välja kuulutamata tema võistlustulemus.
11.5 Käesoleval võistlusel ei ole kraanat. Võistlejate peale- ja mahalaadimine estakaadil.
|
|
|
|