Aava - Sikk saavutasid Ypres rallil klassivõidu

Villu Mättik ja Arvo Maslenikov saavutasid taas võidu

Urmo Aava ja Kuldar Sikk osalevad Ypres rallil

Urmo Aava - Kuldar Sikk Ypres ralli kiiruskatsel. Foto: Marek Mägar
Belgias keerulistes ilmastikuoludes toimunud Ypres Westhoek rallil saavutasid Urmo Aava ja Kuldar Sikk A6 klassis esikoha. Üldarvestuses platseerusid Suzuki Swiftil sõitnud eestlased kuuendaks.

Ypres Westhoek rallil hõivasid viis kohta N4 klassis võistelnud rallipaarid. Üldvõidu saavutasid itaallased Luca Rosetti - Matteo Chiarcossi (Peugeot 207 S2000) 18,8 sekundilise eduga hispaanlaste Enrique Garcia Ojeda - Jordi Barrabes Costai (Peugeot 207 S2000) ees.

A-rühma parimateks osutusid Urmo Aava - Kuldar Sikk. A6 klassis said teise tulemuse kirja belglased Jan De Winkel - Radboud van Hoek (Renault Clio S1600), jäädes eestlastele alla nelja minuti ja 37,5 sekundiga. Simon Jean-Joseph - Jack Boyere (Citroen C2 S1600) olid kolmandad.

"Jäime koos Kuldariga ralliga väga rahule. Keerulised ilmastikuolud, kus vihmasadu vaheldus päikesepaistega ning märjast libedad rajalõigud kuivadega, andis meile hea võimaluse auto testimiseks eelolevaks kolmeks JRC asfaldi etapiks. Enim rõõmustas meid asjaolu, et suutsime visalt pinget pakkuda Citroenil sõitvale Simonile, kes on asfaldil vägagi kogenud sõitja," sõnas Urmo Aava.

Ypres Westhoek rallil sai Urmo Aava ka huvitava kogemuse võrra rikkamaks. Nimelt vahetult enne poodiumile sõitmist saabus teade, et Aava peab koos kümnekonna sõitjaga minema dopingukontrolli, mis
loomulikult osutus negatiivseks.

Kiiruskatsete lõppedes olid Aava – Sikk üldises paremusjärjestuses seitsmendad, ent võistlusjärgses tehnilises kontrollis osutus kolmandana ralli lõpetanud Larry Colsi Mitsubishi Lanceri turvapuur FIA nõuetele mittevastavaks ja tema tulemus tühistati. Seetõttu tõusid eestlased kokkuvõttes ka koha võrra kõrgemale, kuuendaks.