11. juuni 2007 4:16
Loe kommentaare (1)

Rahvasprindi neljas etapp sõideti Tartu linnas

«4WD klassis on konkurents väga tihedaks muutunud»

10. juunil peeti Elva ASK korraldusel Tartu lauluväljaku territooriumil rahvasprindi karikavõistluste neljas etapp. 1,7 kilomeetri pikkusel rajal läbi viidud sprindivõistlusel osales tublisti üle saja sõitja.

Neljarattaveoliste autode arvestusklassis saavutas pühapäevasel võistlusel esikoha Virgo Arge (Mitsubishi Lancer Evo 8). Sel hooajal teistkordselt võioduni jõudnud saarlase järel pääsesid poodiumile veel Ranno Bundsen (Subaru Impreza) ja Tarmo Silt (Mitsubishi Lancer Evo 9). Punktitabelis kolmandal kohal platseeruv Helmet Palm pidi sel korral leppima neljanda kohaga.

Kaherattaveoliste sportautode masinaklassis, kus rajal käis kokku seitse võistlejat, pääsesid poodiumile mehed, kel roolida Volkswagen Golf. Etapivõidu saavutas Vahur Vene napi paremusega Romet Korsi ees. Teises voorus said mõlemad kirja identse aja, ent kolmandas otsustavas sõidus edestas Vene sarja liidrit 0,4 sekundiga. Kolmandana mahtus sel korral poodiumile saarlane Kaino Traumann.

Klassis 2WDa saavutas veenva ülekaaluga võidu Marko Kasepõld. Teine oli 30 võistlejaga masinaklassis Veiko Veldmann ja kolmas Meelis Liivrand. Võimsama mootoriga kaherattaveoliste arvestuses 2WDb, kus osalejaid veelgi enam, jagasid poodiumikohad BMW-tüüpi autodel võistelnud Erkki Jürgenson, Andrus Toom ja Toomas Vask.

Moskvitšide arvestuses, kus osales ligi 40 sõitjat, osutus parimaks Marko Eespakk (AZLK 2140). Teise tulemusega lõpetas rahvasprindi karikasarja neljanda etapi Rain Pruul (IZ 412), kolmas oli Tauno Aarma (AZLK 2140).

Kaheksa naisvõistleja omavahelise mõõduvõtu võitis tänavu esmakordselt Aire Õunapuu (VW Golf). Kolme hulka mahtusid ka tabeliliidrid Maila Vaher (Nissan Sunny GTi) ja Sirje Potisepp (Nissan Sunny GTi).

Rahvasprindi karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 7. juulil Hiiumaal Luidjas.