Vasaraudzis jõudis võiduni, Popov lõpetas viiendana

Popov lõpetas Läti ralli avapäeva neljandal kohal

Ivars Vasaraudzis osaleb Läti rallil Mitsubishi Lancer WRC-l

Rallipaari  Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis Mitsubishi Lancer WRC. Foto: Fotoagentura 4Rati
Läti ralli võitsid favoriitidena rajale läinud Ivars Vasaraudzis ja Valdis Spredzis Mitsubishi Lancer WRC-l. Slava Popov - Aivar Järvet lõpetasid Läti meistrisarja viimase etapi viienda kohaga.

30. septembril ja 1. oktoobril Riia ümbruses sõidetud rahvusvahelise autoralli "Latvija 2006" võitsid Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer WRC). Kümnest katsest koosnenud võidusõidul saavutasid üldarvestuse teise koha Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds (Mitsubishi Lancer Evo 9). N-rühma parimad kaotasid üldvõitjaile kaks minutit ja 10,79 sekundit.

N-rühma teise kohaga lõpetasid Läti ralli Maris Neikšans - Maris Jekabsons (Mitsubishi Lancer Evo 9). Klassivõitjaile kaotasid absolutuarvestuse kolmanda tulemusega võistluse lõpetanud lätlased 25 sekundit.

Kuni viimase kiiruskatseni neljandat kohta hoidnud Slava Popov - Aivar Järvet (Mitsubishi Lancer Evo 6) pidid kokkuvõttes leppima viienda kohaga. 27,6 kilomeetri pikkuse katsega möödusid neist tänavu esmakordselt neljarattaveolisel autol võistelnud Ivars Caune - Dainars Dambergs (Mitsubishi Lancer Evo 8). Varem "väikese", seekord "suure" N-rühma autol võistelnud lätlaste edu oli ralli lõppedes A-rühma teise kohaga lõpetanud eestlaste ees 0,07 sekundit.

Sel aastal A-rühma meistritiitli välja teeninud Raimonds Kisiels lõpetas ralli kuuenda kohaga. Slava Popovile - Aivar Järvetile kaotas koos Gatis Panavsiga Ford Focus WRC-l võistelnud lätlane 27,7 sekundit.

Slava Popov on tänavu osalenud kõigil Läti autoralli meistirvõistluste etappidel. Kuuest osavõistlusest kolm lõppes koos Talis Perosti ja Aivar Järvetiga sõitnud piloodile katkestamisega.