30. juuli 2006 23:24

Tääksi rallikrossil võidutsesid meistrisarja liidrid

Rallikrossi meistrisari jätkub Tääksi krossirajal

Mario Karuse. Foto: Rando Aav
30. juulil Tääksi autokrossi rajal toimunud Eesti rallikrossi meistrivõistluste kolmandal etapil jõudsid võiduni meistrisarja liidrid. Päeva kiireimaks meheks oli ERK 2500 klassis startinud Mario Karuse.

ERK 2500 klassis ei jätnud teistele võistlejatele sõnaõigust Mario Karuse (VAZ 2108). Tänavuse aasta 30. nädalasse sai valgalane seega kirja teisegi võidu - võitis ta ka Lõuna-Eesti ralli teise liiga arvestuses. Teisele kohale platseerus Denes Truu (Honda Civic) ja kolmandaks tuli Margus Tammoja (Honda Civic).

Konkurendid hindavad Mario Karuse oskusi ja tehnikat väga heaks. Võistluspäeva hommikul kommenteeris kohalik Viljandi noormees Margus Tammoja: "Siin võtavad võidu valgalased ja ei jäta meile võimalustki."

Pärast kolme meistrivõistluste etappi on ERK 2500 klassis liidrikohal Mario Karuse, kes on kogunud 47 punkti. Teisel ja kolmandal kohal on Denes Truu ja Margus Tammoja, kellel on mõlemal võrdselt 31 meistrivõistluste punkti.

Noorteklassis napsas võidu Sten Oja (Lada Samara), kes võttis ka kiireima eelsõidu eest jagatava meistrivõistluste lisapunkti. Ott Kevvai (VAZ 2108) tuli teiseks ja Joel Alliksaar (VW Golf) kolmandaks. Väga tublit sõitu teinud Sander Roosimaa VW Golfi jõud lõppes finaalsõidu neljandal ringil.

Noorteklassis on meistrivõistluste punktitabeli liider Sten Oja. Teisel kohal on Ott Kevvai ja kolmandal Kristjan Heamäe.

Standardklassis ei andnud konkurentidele võidulootust Martin Saar (VW Golf), kes lisaks esikohale sai kirja ka parima eelvooru aja. Teise tulemuse saavutas Toomas Kasenurm (VW Golf) ja kolmandaks tuli Tauri Jaanson (Opel Astra). Esialgselt kolmandale kohale platseerunud Rainer Schultzi (Lada Samara) tulemus tühistati mehe ebasportlike möödumiskatsete tõttu.

Standardklassis on punktitabeli liidriks Martin Saar, kes on kogunud täpselt kaks korda rohkem punkte (46) kui teisel ja kolmandal kohal olevad Toomas Kasenurm ja Mareck Pukk, kel kummalgi 23 punkti.

"Võistlus läks korda. Korraldajad olid tublit tööd teinud ja raja ilusti
ette valmistanud. Kohtunikele olid loodud head töötingimused," sõnas võistluste juht Allan Arias. "Samuti kiidusõnad noortele rajakohtunikele, kes tulid oma tööga ilusti toime. Võistlejad olid ka võrreldes eelmiste toimunud etappidega oluliselt kultuursemad, mille eest on ka nemad tänusõnad ära teeninud."