Kaspar Koitla edestas uuel autol kihutanud sarja liidrit

Jaanimäe Ringi KV punktiseis noorte rallisprindis pärast 2006. a 3. etappi

Noortesprindi karikasari jätkub Tabasalu kardirajal

Kaspar Koitla Nissanil. Foto: Rando Aav
15. aprillil peeti Tabasalus Jaanimäe ringi karikasarja kolmas etapp noorte rallisprindis. Esimese võidu saavutas tänavusel hooajal Kaspar Koitla, kel õnnestus V18 klassis alistada sarja liider Martin Kiil.

Noortesprindi kaks varasemat etappi V18 klassis võitnud Martin Kiil, kes Tabasalu kardirajal peetud võistlusel roolis esmakordselt Soomest muretsetud Honda Civic Type-R ralliautot, pidi sel korral tunnistama kahe konkurendi paremust.

Esimeses voorus näitas parimat aega Kaspar Koitla, edestades poole sekundiga Kristen Kelementi. Üle pika aja taas Nissan Sunnyl võistenud Koitla oli teises voorus taas kiireim, edestades Lada VFTS-il sõitnud konkurenti juba 1,2 sekundiga.

Avavoorus ning teises sõidus kolmanda aja saavutanud Kiili sõiduvahendit kimbutasid tehnilised probleemid. Kuigi kolmandaks vooruks saadi Honda töökorda, näitas sarja liider selles sõidus viiendat aega. Kiireim oli taas Kaspar Koitla, kes jõudis sel hooajal Jaanimäe noortesprindi karikasarjas esmakordselt klassivõiduni.

"Oli hea võistlus," kinnitas Kaspar Koitla. "Korraldus oli hea ja autoga probleeme ei olnud. Vaid võistlusrada oli natuke lühike," kommenteeris Kristen Kelemendi ja Martin Kiili ees pjedestaali kõrgeima astme vallutanud noormees.

Klassis V16 osutus kiireimaks Ford Fiestal sõitnud Sander Pärn, kes on sel aastal võitnud kõik noortesprindi etapid. Kolmandat sõitu järjest tuli teise kohaga leppida avavoorus klubikaaslast edestanud Martin Kanguril (Ford Fiesta). Kolmanda kohaga lõpetas Tabasalu kardirajal peetud etapi V16 klassis Toyota Yarisel sõitnud Roland Murakas.

Sander Pärn kommenteeris: "Võistlus oli hea, sujus kiiresti. Sain pärast kuu aja pikkust pausi jälle selle sama hoo tagasi nagu talvel. Sõit oli hea ja olen rahul."

Enim võistlejaid osales standardautode klassis J18, kus võidu saavutas sarja liider Taavi Kivistik (Opel Astra), olles kiireim kõigis kolmes sõiduvoorus. Teise koha saavutas 12 osavõtjaga arvestusklassis Kaarel Ploom (VW Golf) ja kolmanda Rudolf Rohusaar (VW Golf).

Klassis J16 jõudis etapivõiduni Rauno-Olavi Ruut (Pontiac Le Mans). Teise koha pälvis klassiliider Markus Abram (VW Golf) ning kolmas oli Hans-Kristen Leet (Mazda 323).

Jaanimäe noortesprindi karikasarja neljas etapp toimub 20. mail Raplas.