Sünnipäevasprindi võitis Georg Gross Subaru Imprezal

Ringrajaäss Madis Kasemets osaleb sünnipäevasprindil

Arvo Ojaperv: Noored sõitjad teevad jääl elu kibedaks

Helmet Palm himustab võitu rally.ee sünnipäevasprindilt

Autospordiajakiri rally.ee tähistab sünnipäeva järvejääl

Georg Gross Subaru Imprezal. Foto: Kaido Saul
5. märtsil rally.ee autospordiajakirja sünnipäeva tähistamiseks peetud sprindivõistluse võitis 4WD vabaklassis võistelnud Georg Gross ülinapi eduga Mitsubishil kihutanud Helmet Palmi ees.

Autospordiajakirja rally.ee sünnipäevasprindil peeti kõige vägevam lahing üheksa võistlejaga 4WD vabaklassis, kus võitja saatuse otsustas viimane voor.

"Praegu olen Georg Grossist veel sekundiga ees," rõõmustas Helmet Palm pärast teist sõitu. Paraku tuli Mitsubishil osalenud Raplamaa mehel võistluse lõppedes leppida teise kohaga - Subarul võistelnud konkurent napsas esikoha vaid 0,67 sekundilise paremusega!

"Esimese vooru sõitsin kindla peale. Algul mind pani küll muretsema, et prooviringi ei olnud, aga aeg tuli hea," rääkis Gross. "See oli kihvt, et konkurentsi jagus lõpuni ja võitja oli viimase vooruni lahtine. Helmet vist natuke eksis seal ja nii õnnestus võita. Võistlus oli hea, rada mõnus ja mulle sobis."

Kui esikohale käis duell Helmet Palmi ja Georg Grossi vahel, siis kõigis kolmes sõidus näitas stabiilset kiirust Subaru Imprezal võistelnud Andres Kask, kellele 4WD vabaklassis kuuluski kokkuvõttes kolmas koht. Võitja edu tartlase ees jäi sõidu lõppedes 3,16 sekundile.

Võidusõidu neljandal positsioonil lõpetanud Rainer Aus märkis, et rada oli huvitav, kuid meelde jätmiseks keeruline. Nii kogunes noorel piloodil kaotust võitjale kokku 4,75 sekundit. "Tegelikult jäin sõiduga rahule, sest ei olnud päris tagaotsas," lisas samuti Subarul kihutanud piloot.

Seitsmenda kohaga lõpetas sõidu Mitsubishi Lancer Evo kuuel võistelnud Jaan Mölder. Tänavu JWRC-sarjale keskendunud noormees nentis, et võinuks võidusõiduks paremini valmistuda: "Otsus tuleku kohta sündis veidi viimasel minutil - lõime autolt tolmu maha ja võtsime rehvid. Tulin rajale kaks rallit sõitnud rehvidega ja autoga ei ole ka pärast eelmise aasta Kreeka rallit eriti midagi tehtud. Paistis, et teised valmistusid ikka korralikuks võistluseks."

"Üritus oli kohale vaatamata mõnus. Sai pühapäevasel päeval värske õhu kätte ja sõita. Ma ei ole sel aastal jääle varem jõudnudki," lisas Mölder.

Üle aastate neljarattaveolise ralliauto rooli keeranud Riivo Pappel lõpetas sünnipäevasprindi 4WD vabaklassis eelviimasel kohal, ent kaotus võitjale jäi vaid 24,3 sekundile.

"Riivo sai väga hästi hakkama, õppimiseks oli väga hea lai rada," kommenteeris Jaan Mölder tiimikaaslase sõitu. Pappel ise tunnistas, et harjumuspäraselt sai kurvide läbimiseks valitud kaherattaveolise auto trajektoor ning paremat tulemust olnuks palju tahta. "Polnud selle Mitsubishiga varem meetritki sõitnud ja auto käitus minu jaoks väga harjumatult," selgitas ta.

2WD vabaklassis läks aga nii, nagu enne võistlust ennustas rallimees Arvo Ojaperv, kes pidas võimalikuks võitjaks nooremaid sõitjaid, eeskätt Egon Kauri. 15 võistleja hulgas jõudsidki esikolmikusse noored piloodid.

Juba avavoorus edestas Egon Kaur kõiki konkurente, saavutades viie sekundilise edu. Teine ja kolmaski sõit kulgesid pärnaka dikteerimisel - tulemuseks klassivõit Kaspar Koitla ja Hendrik Kersi ees.

"Minu vaatenurgast täiesti kordaläinud üritus," sõnas klassivõitja. "Autoga olid küll esimeses ja teises voorus probleemid, aga aeg näitas midagi muud. Esikoha üle nuriseda ei saa, konkurents oli tihe ja vahed väikesed. Rada oli lai ja kiire, võistlus ise sujus suhteliselt ladusalt," jäi Kaur rahule.

5. märtsil oma sünnipäeva tähistanud Severi Šveters pidi aga leppima neljanda kohaga. Kuigi teises sõiduvoorus sai Lääne-Virumaa võistleja kirja kolmanda aja, jäi kahe sõidu kokkuvõttes esikolmikusse mahtumisest puudu vaid kaks sekundit.

ES Sadolin karikatele sõidetud rally.ee autospordiajakirja sünnipäevasprint algas aga võistlussõitudega 2WD ja 4WD klassis, kus võeti mõõtu tänavarehvidel. Neist esimeses arvestusklassis käis rajal 14 ning teises viis sõitjat.

2WD võidu saavutas Marko Kasepõld (Lada Samara), teine oli Ennor Lugna (Peugeot 206) ning kolmas Manivald Kasepõld (Lada Samara).

Kaherattaveoliste arvestuses võistelnute vahel selgusid ka kiireim naine ja osavaim noor, kelleks osutusid vastavalt Sirje Potisepp (Nissan Micra) ja Maila Vaher (VW Golf). Parima Moskvitši-sõitja karikas kuulus Taivo Sisasele (AZLK 2140), kes saanuks konkurentide puudumise tõttu auhinna ka raja tasahilju läbi sõites. Märjamaa mehel õnnestus siiski veel neljast 2WD klassi võistlejast kiirem olla, jättes selja taha ka Volvol võistelnud Arvo Ojaperve.

Klassis 4WD jõudis võiduni Daihatsu Charadel sõitnud Virko Juga. Nagu 4WD vabaklassis, tuli siin teise kohaga leppida Helmet Palmil. Kolmanda tulemuse saavutas neljarattaveoliste masinaklassis samuti Daihatsu Charadel kihutanud Urmas Kõrvas.