Aivo Hintser rajaga rahul, kuid auto pärast murelik

Venemaa autoralli meistrisari jätkub Peno ralliga

Želudov lõpetas ralli poole minutilise eduga Novikovi ees

Novikov ja Želudov lõpetasid avapäeva võrdse ajaga

Želudov ja Rusov jõudsid teise etapivõiduni

Aleksandr Želudov - Andrei Rusov Subarul. Foto: Alex Nakhapetov
24.-25. veebruaril toimunud Peno autoralli võitsid Aleksandr Želudov - Andrei Rusov. Subarul võistelnud mehed saavutasid Venemaa meistirsarjas tänavu juba kolmanda järjestikuse rallivõidu.

Venemaa autoralli meistrivõistluste kolmandal etapil võidutsesid moskvalased Aleksandr Želudov - Andrei Rusov, kes tänavu on noppinud etapivõidud ka kahelt esimeselt osavõistluselt. Teise kohaga lõpetasid Peno ralli Maksim Novikov - Vladislav Strebkov (Subaru Impreza), kaotades rivaalidele 54,6 sekundit ning kolmanda koha saavutasid minuti ja 43,5 sekundilise kaotusega Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Dmitri Lagunov - Sergei Larens (Mitsubishi Lancer Evo 8) lõpetasid ralli võitjaist kaheksa minutit ja 6,8 sekundit hiljem, kuid võrdlemisi stabiilne sõit tagas meestele üldarvestuse kümnenda koha.

"Sergei probleemide üle ei kurtnud. Nemad olid meist kolm-neli autot tagapool, algul nii 11.-12. kohal," märkis koos Armin Karuga Venemaal Peno rallil võistelnud Ahti Sei. Subaru Imprezal kihutanud tartlased alustasid teist võistluspäeva tempokalt, olles pärast viiendat kiiruskatset absoluutarvestuse seitsmendal kohal. Kuuenda katse järel langeti kaheksandaks, kümnendal aga veel kahe koha võrra. Ralli viimasel, 11-ndal katsel, said eestlased kirja 40. aja.

"Kaheksandal katsel olid trampliinid, seal hüppasime amordi puruks. Kümnenda katse stardis purunes ka tagareduktor ja nii sõitsime kaks viimast katset rahulikult," ütles Sei. Alates eelmise aasta Paide rallist koos võistelnud Ahti Sei ja Armin Karu lõpetasid võistluse kokkuvõttes absoluutarvestuse 19. kohaga.

"Leidsime autole uue hingamise ja meie kootöö on paremini sujuma hakanud, kuid loodetud koht jäi seekord probleemide tõttu tulemata," märkis Sei. "Olen rahul, et lõpuni jõudsime, kuigi seitsmes koht oleks meid rahuldanud."

Ahti Sei osaleb tänavu Venemaa autoralli meistrivõistluste etappidel veel kahel korral, tehes kaasa ka Pihkva ja Sankt-Peterburgi rallid.

"Mis Hintserist sai? Vist oli tegu väljasõiduga ja nad ei saanud vallist välja ning ei jõudnud seetõttu enam aega. Täpsemalt ma öelda ei oska," kommenteeris Ahti Sei kaasmaalaste Aivo Hintseri ja Roman Sokolovi katkestamist kaheksandal katsel.

Seitsmekümne viiest startinud ekipaažist lõpetas Peno ralli 42.