19. veebruar 2006 2:33
Loe kommentaare (2)

Sillamäel Sõtke jõel toimus jäärajasõidu võistlus

Ida-Viru maakonnas peetakse jäärajasõidu võistlus

18. veebruaril toimus Sillamäel Sõtke jõel sõiduautode jäärajasõidu võistlus "Ida-Viru karikas 2006", kus osales neljas arvestusklassis üle 60 sõitja. Päeva parima tulemuse sai kirja Jaan Kollo.

"Võistlusdistants kulges kahe omavalitsuse territooriumil. Starditi Sillamäe linnast, vahepeal kihutatati Vaivara valla territooriumil ja finišeeriti jällegi Sillamäel. Raja selline omapära tuleneb Sõtke jõest, mis läbib eelmainitud omavalitsusi," selgitas võistluse korraldusega seotud Heiki Luts.

Ida-Viru maakonnas AMV Racingu ning Vaivara Vallavalistuse korraldusel ning AS Viru Rahvaauto kaasabil peetud jäärajasõidu võistlusel võeti mõõtu neljas arvestusklassis.

Mõistagi läbisid võistlusraja parima ajaga piikrehvidel kihutanud sõitjad. Absoluutselt parimat aega näitas 16 osavõtjaga vabaklassis võidu saavutanud Jaan Kollo Hondal. Teise ja kolmanda tulemuse said kirja vastavalt VW Golfil kihutanud Kert Kärbo ja Hanno Raiend. Avavooru võitnud Kärbo kaotas võitjale kokkuvõttes 1,78 sekundit ning viimases sõidus parimat aega näidanud Raiend 3,25 sekundit.

Kõige konkurentsitihedamas masinaklassis, kus omakeskis selgitasid parimaid 30 meest, jõudsid võiduni VW Golfidel kihutanud võidusõitjad. Esikoha pälvis Meelis Liivrand, teine oli Hanno Raiend ning kolmas Heiki Luts.

Naisteklassis saavutas võidu Katrin Parve. Temast 3,2 sekundi kaugusele jäi teiseks tulnud Lea Hurt, edestades 0,7 sekundiga Merje Posti, kel tuli seekord leppida kolmanda kohaga. Osales naisi kaherattaveolistel autodel 2WD N klassis kokku seitse.

Kuni 18-aastasi noori käis Sõtke jäärajal sõitmas 14. Napi eduga saavutas eakaaslaste ees võidu Robert Luts VW Golfil. Hondal sõitnud Kaupo Liiv jäi võitjale alla 0,8 sekundiga ning kolmanda tulemuseni jõudnud Aalo Lille jäi teisest kohast lahutama kaks sekundit.

Ida-Viru maakonnas toimub sel kuul veel teinegi jäärajasõidu võistlus, mis peetakse Vaivara vallas asuva Laagna hotelli tiigi jääl. Sõit toimub 24. veebruaril.