05. september 2005 18:03
Loe kommentaare (3)

Sergei Uspenski - Aleksandr Kornilov võitsid Võborgi ralli

Sergei Uspenski - Aleksandr Kornilov Subarul. Foto: www.uservice.ru2.-3. septembril peeti Venemaal rahvusvaheline ralli "Võborg 2005". Viienda etapina Venemaa meistrivõistluste arvestusse kuulunud võidukihutamise võitsid Sergei Uspenski - Aleksandr Kornilov.

Sankt-Peterburgi ja Leningradi oblasti teedel peetud Venemaa autoralli meistrivõistluste viienda etapi võitsid N-rühma Subaru Imprezal kihutanud Sergei Uspenski - Aleksandr Kornilov 27-sekundilise eduga teise koha saavutanud rallipaari Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants (Mitsubishi Lancer Evo 7) ees.

Üldarvestuse kolmanda ja A-rühma esikoha saavutasid 492,39 kilomeetri pikkusel rallil Aleksandr Nikonenko - Valeri Koltšugin (VAZ 2112). Ladal kihutanud ekipaaž jäi võitjaile alla 5 minuti ja 34,2 sekundiga.

Absoluutarvestuse neljanda ja N-rühma kolmanda tulemuse said kirja Andrei Lagunov - Sergei Grudina (Mitsubishi Lancer Evo 6). Kolmandast kohast jäi mehi lahutama 28,7 sekundit. Kiiret sõitu teinud Dmitri Lagunov - Sergei Larens (Mitsubishi Lancer Evo 6) lõpetasid võistluse esimese päeva üldarvestuse neljandal kohal.

"Dmitriga võitsime tema poega praktiliselt minutiga. Viiendal katsel edestasime isegi Uspenskit," kommenteeris Sergei Larens. Vene-Eesti ühisekipaažile lõppes võistlus seitsmendal kiiruskatsel aga väljasõiduga. "Tegime poolteist pööret üle katuse," ütles Larens. Ta märkis ka, et Võborgi ralli kiiruskatsed on tema arvates Venemaal kõige keerulisemad.

Alustas 12 katsest koosnenud autorallit 58 rallipaari, neist finišisse jõudis 158 katsekilomeetri läbimise järel 18.