26. juuni 2005 21:00

Venemaa meistrivõistlused jätkusid Karjala ralliga

Venemaa meistrisari jätkub ralliga Lahdenpohjas

24.-25. juunil toimunud Venemaa meistrivõistluste neljandal etapil olid kiireimad moskvalased Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants. Rahvuslikus masinaklassis R12 saavutasid teise koha eestlased Aivo Hintser - Aivar Linnamäe.

Karjala rallil sõideti kokku 413,84 kilomeetrit, millest 156,76 kilomeetrit kaheteistkümnel kiiruskatsel. Kaheksakümne viiest starti läinud autost lõpetas ralli vaid kolmkümmend viis.

Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants (Mitsubishi Lancer Evo 7) tõusid võistluse liidriks juba avakatsel, kuid esimese päeva lõpul kaotasid nad autol ratta ning langesid neljandaks. Žigunov läbis ilma parempoolse esirattata seitse kilomeetrit ja lõhkus taolise sõiduga autot veelgi enam. Siiski suutsid mehaanikud võistlusauto korda saada. Seejärel hakkas moskvalane taas kiireimaid aegu välja sõitma ning tõusis teise päeva alguses liidrikohale.

Žigunovi ja Ter-Oganesjantsi järel lõpetasid Venemaal peetud "Valgete ööde" ralli teisena Subaru Imprezal sõitnud Aleksandr Želudov - Andrei Rusov, kelle kaotus võitjaile oli ralli lõpus 36,9 sekundit. Želudov jäi oma tulemusega rahule, vaatamata rehvi purunemisest tingitud 40-sekundilisele kaotusele suutis säilitada teise koha.

Jevgeni Aksanov - Aleksei Aksanov (Subaru Impreza) jäid teiseks tulnud rallipaarist maha veidi üle minuti. Poodiumikohale tõusid nad kümnendal kiiruskatsel, kui äsja kolmandaks kerkinud Sergei Uspenski - Marina Danilova (Subaru Impreza) ralli ülesõidul toimunud avarii tõttu katkestasid.

Koos tallinlase Sergei Larensiga võistelnud Dmitri Lagunov lõpetas võistluse kuuendal kohal. Mitsubishi Galandil võistelnud eestlased Aivo Hintser - Aivar Linnamäe lõpetasid ralli üldarvestuse 12-ndal kohal ja olid rahvuslikus masinaklassis R12 teised.