Igamehe rallisprindi karikasarja kolmas etapp peeti Saaremaal

Oriküla sprindil tegi kiireimat sõitu Andres Kask

Kristjan Laskarile Orikülast esimene sprindivõit

Neljapäeval kihutatakse Oriküla paarisrajal

23. juunil sõideti Saaremaal Orikülas FIFAA Igamehe rallisprindi karikavõistluste kolmas etapp. Sar-Tech-Motorspordi korraldatud rahvasprindil osales ühtekokku 152 võistlejat.

Vabaklassi võidu saavutas Orikülas peetud võistlusel neljarattaveoliste autode arvestuses Andres Kask (Subaru Impreza). Teise koha sai Henry Ots (Subaru Impreza) ning kolmanda Margus Remmak (Mitsubishi Lancer Evo 6). Vabaklassis võistelnud kaherattaveoliste autode arvestuses oli parim Ott Tänak (VW Golf).

Jaanus Murakasel on kolme etapi kokkuvõttes kirjas 31 punkti, Helmet Palmil ja Henry Otsal kummalgi 28.

Klassis 2WD-S saavutas võidu Vahur Err (Nissan Sunny). Kolme sekundiga jäi klassivõitjale alla teiseks tulnud Jaan Kollo (Honda Civic Type-R), kellele 0,4 sekundit kaotas kolmanda tulemuse kirja saanud Jan Õunaste (Nissan Sunny).

Sarja liider on 2WD-S klassis ülekaaluka eduga 45 punkti kogunud Vahur Err. Andres Reitelil on kirjas 38 ning Jaan Kollol 36 punkti.

2WD-V klassis võidutsesid VW Golfidel võistelnud rahvasportlased. Võitis Rain Kõnnusaar (VW Golf GTi), olles 1,2 sekundi võrra kiirem Koit Repnaust ja 2,5 sekundi võrra Raino Verliinist.

52 punktiga on FIFAA Igamehe rallisprindi karikasarja liider 2WD-V klassis Koit Repnau, kel kahelt etapilt kirjas 16 ning ühelt 20 punkti. Teisel kohal on 40 punktiga Andrus Vahi ning kolmandal 36 punktiga Rain Kõnnusaar.

Moskvich klassis saavutas etapivõidu Kaljo Sadam (AZLK 2140), kes tõusis karikavõistluste punktitabelis neljandale kohale. Teine ja kolmas olid Orikülas vastavalt sarja liider Priit Liblik (IZ 412) ja hooaja kokkuvõttes viiendaks kerkinud Janno Sepp (IZ 412-05).

Kuni 18-aastastest oli kiireim Kristjan Laskar (VW Golf). Teise koha saavutas Ronald Reisin (Audi 90 Coupe) ning kolmanda Kaarel Ploom (Lada Samara). Naistest oli kiireim Alisa Kitsas (Toyota Celica).

Pärast Igamehe rallisprindi karikavõistluste kolmanda etapi ametlikku lõppu tehti Oriküla rajal algust paarissõiduga klasside parimatele ning nii pingutasid võistlejad veel Sar-Tech Crystal karika nimel. Viimases sõidus startisid Ott Tänak ja Andres Kask. Võistluselt sai esikoha Kask.