Koeru rahvaralli võitsid Jaanus Murakas - Arvo Arula

Noorteralli avaetapp tõotab ohtralt põnevust

Avastart rahvaralli uuele hooajale antakse Koerus

Algas osavõtjate registreerimine Koeru rahvarallile

Rallipaari Jaanus Murakas - Arvo Arula Mitsubishi Lancer Evo 7. Foto: Mihkel Mändla
18. ja 29. veebruaril peeti rahvaralli "Koeru talv 2005", mis oli Autolehe karikavõistluste ja Moskvich Liiga karikavõistluste avaetapp ning Eesti noorteralli meistrivõistluste esimene osavõistlus.

Järvamaa lumistel ja jäistel teedel peetud Koeru rahvaralli võitsid Jaanus Murakas - Arvo Arula (Mitsubishi Lancer Evo 7) ligi minutilise eduga Andrus Uudmäe - Meelis Hõbemägi (Mitsubishi Lancer Evo 7) ees.

"Oma kodus on hea võita," ütles Jaanus Murakas. "Eelmine aasta õnnestus mul võita nii Igamehe rallisprindi kui ka rahvaralli sari. Seega, stardin võidulootusega igal rallil. Eks paistab, kuidas see edaspidi õnnestub. Konkurents tiheneb iga sõiduga," lisas võitja.

Kolmanda koha saavutasid Koeru rahvarallil Henry Ots - Üllar Helde (Subaru Impreza WRX). Saarlasi jäi võistluse lõppedes teisest kohast lahutama vähem kui neli sekundit.

Murakas - Arula võitsid kaheteistkümnest kiiruskatsest kaheksa. Katsevõidud said kirja ka esikolmikusse mahtunud Uudmäe - Hõbemägi ja Ots - Helde. Ralli neljanda kohaga lõpetanud Virgo Arge - Riho Kallus (Subaru Impreza) olid kiireimad kolmandal ning Jaak Pällo - Vello Õunpuu (Subaru Impreza) kuuendal kiiruskatsel.

Parim kaherattaveolisel autol võistelnud ekipaaž Timmu Kõrge - Erki Pints lõpetas ralli üldarvestuse kuuenda kohaga, kaotades võitjapaarile kaks minutit 24,8 sekundit. Opel Astral võistelnud sõitjaile kuulus ka J18 klassi võit.

J18 klassis said teise koha ralli absoluutarvestuse kaheteistkümnenda kohaga lõpetanud Egon Kaur - Rain Kaur (Lada Samara), jäädes klassivõitjale alla 1:04,4. Kolmanda tulemuse said kirja Rainer Aus - Timo Kasesalu (VAZ 2101).

137 kilomeetri pikkusel rallil saavutasid 2WDa klassis võidu Marko Kasepõld - Manivald Kasepõld (Lada Samara), teine koht kuulus rallipaarile Andrus Vahi - Martin Rimmel (Lada Samara) ning kolmas ekipaažile Ivo Tuiken - Keijo Jaanup (Lada Samara). Üldarvestuses olid mehed vastavalt seitsmes, kaheksas ja üheksas. Vähem kui sekund jäi võistluse lõppedes 2WDa klassi kolmandast kohast lahutama üldarvestuse kümnenda kohaga ralli lõpetanud Ennor Lugnat ja Martin Aeltermanni (Lada 112).

Parima tulemuse 2WDb klassis said kirja Rain Rannala - Simmo Nestor (Mazda 323F Sport), olles 8,6 sekundiga kiireimad teisele kohale tulnud ekipaažist Ago Onton - Meelis Kasemaa (Ford Escort). 2WDb klassi kolmas koht läks BMW-l võistelnud Mehis Kiiverile ja Rait Kerrole.

Kuni 16-aastaste noorte arvestuses võitsid Kaspar Koitla - Ats Remmelg (Lada Samara). Teiseks tulnud Tiit Rattasep - Kristo Kraag (VAZ 21083) kaotasid 23 sekundit ning enam kui minuti kaugusele jäi kolmanda koha võitnud saarlaste rallipaar Martin Kiil - Mihkel Haavel (Honda Integra Type-R).

Kõige osavõtjaterohkem oli Koeru rahvarallil Moskvich Liiga arvestusklass. Ligi neljakümnest Moskvitšil rallit alustanud ekipaažist jõudsid lõpuni 32. Võidu said kirja Vahur Kellamov - Marko Keerberg. Teise koha said Priit Liblik - Riivo Mesila ning kolmanda Kaljo Sadam - Guido Kask.

Naistearvestuses saavutasid ülekaaluka võidu Viktoria Pavel - Annika Saukas. Audil võistelnud ekipaaž edestas VW Golfil kihutanud konkurente Inger Tuuri ja Indrek Tuuri enam kui kolme minutiga. Kolmanda koha saavutasid Nissanil sõitnud Sirje Potisepp - Kairi Tina.