20. veebruar 2005 23:39
Loe kommentaare (5)

Pühapäeval võeti Pärnu lahel mõõtu jäärajasõidus

Pühapäeval kihutatakse Pärnu lahe jääl

20. veebruaril peeti Erki Spordi eestvedamisel Pärnu lahel jäärajavõistlus "Pärnu jää 2005". Karikad pani võistlusele välja Sekk autokaubad. Sedasorti üritust peeti Pärnus juba viiendat aastat.

Ilmaolud tahtsid võistlust mitmel korral nurjata ning nii pidid korraldajad korduvalt täis tuisanud raja uuesti lahti lükkama. Laupäevase treeningu ajal tuli vesi jääle, mistõttu aeti sisse täiesti uus rada. Sellegipoolest oli võistluste direktor Eiki Eriste rahul. "Võistlus läks korda ja isegi hea, et vesi esimesele rajale peale tuli - saime uue ja parema," kinnitas Eriste.

Ei pääsenud päris ilma veeta ka uuel rajal. Võistluste kommentaatori Joel Kuke poolt "muuli otsa poolseks" kurviks ristitud rajaosale kogunes vett, kuid sõitjate tulemustele see olulist mõju ei avaldanud.

Pärnu lahel peetud jäärajasõidul võeti mõõtu nii tänavasõiduautodel kui ka võistlusmasinail. Viimased kihutasid jäärajal autokrossi reeglite järgi.

Tänavasõiduautode noorte arvestuses võttis võistluselt võidu VW Golfil kihutanud Martti Hoop. Päev varem Koeru rahvarallil võistelnud Egon Kaur (Lada Samara) saavutas teise ning Kristjan Heamäe (VW Golf) kolmanda koha.

Esisillaveoliste autode klassis noppis võidu Marko Kasepõld (Lada Samara). Teise ja kolmandana lõpetasid vastavalt Mati Kutser ja Kristjan Kutser, kes kihutasid samal Nissan Sunnyl.

Tagaveoliste klassis said kahe vooru summas sama aja Viljo Kaul (VAZ 2106) ja Herki Ilves (BMW 318i). Sekundikümnendiku võrra parem aeg viimases sõiduvoorus tagas võidu Kaulile. Kolmandaks tuli Ahti Niitvähi (Toyota MR2).

4WD klassis mahtus esikolmik sekundi sisse. Võidu noppis Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8). Olev Kaas (Daihatsu Chrade) kaotas klassivõitjale 0,3 sekundit ning Rainar Leibak (Mazda 323) ühe sekundi.

"Viimases sõidus sõitsin kaks korda valli, aga aeg tuli hea. Samuti ei tulnud üldse enda arust välja teine voor, kuid ka seal ei olnud aeg kurta," ütles pingelisest võistlusest võitjana väljunud Helmet Palm.

Võidusõiduautodel kihutanud noorte arvestuses oli kiireim Martin Saar (VW Golf). Eelsõidu kiireim Egon Kaur (VAZ 2109) ei saanud Vändra konkurentsi pakkuda, sest juba stardisirgel sõitis ta lumevalli ning kaotas oluliselt aega. Neljandal ringil pidi Kaur võistluse tehniliste probleemide tõttu pooleli jätma. Noorte arvestuses tuli teiseks Grete Männikus (Lada Samara) ja kolmas oli Tõivo Nõlvak (VW Golf).

2WD sport klassis võidutsesid vennad Kasenurmed. Seekord oli kiireim suurema võistluskogemusega Toomas Kasenurm. Marek Kasenurm pidi leppima teise kohaga. Kolmanda koha saavutas Rainer Schulz (Lada Samara). Neljandana lõpetas ainsat tagaveolist sportautot roolinud Ameriico Jöffert (VAZ 2105).

Kui Toomas Kasenurm finišijoone mitte töötava mootoriga ja hästi aeglaselt ületas, arvasid paljud, et Pärnu mees teeb sõud. Kasenurme enda sõnul see nii aga ei olnud: "Auto suri lihtsalt välja. Olin juba valmis rihmu lahti tegema, et autot üle lõpujoone lükata, sest aku autol nii hea ei ole, et saanuks starteriga pikalt sõita."

Järgmine Erki Spordi poolt korraldatav üritus leiab aset juba 24. veebruaril, kui Pärnu lahel sõidetakse "Isa ja poja võidusõit".