Soolamäe rajal sõideti ilma trotsides superkrossi

Kadjaste lumerajal peeti superkrossi sarja avaetapp

Superkrossi KV punktiseis pärast 2005. a 2. etappi

Superkrossi etapp Kadjastes tõotab põnevust

Superkrossi karikasarja eestvedaja Eiki Eriste. Foto: Rando Aav
Kadjastes Soolamäe krossirajal toimus 13. veebruaril superkrossi karikavõistluste teine etapp. Seekordselt etapilt sai enim erinevaid võite Honda Civicul kihutanud viljandlane Joel Kislõi.

Tuisusel talveilmal oli Soolamäe krossirajale kohale tulnud 39 võidusõitjat. Osavõtjate rohkeim oli vabaklass, kus startis 12 võistlejat. Vaid tagaveoliste klassis oli osavõitjaid vähem kui üheksa ja selles klassis selgitati parimad krossisüsteemis, teistes klassides kasutati turniiritabelit.

Kuigi vahepeal läks tuisk nii tugevaks, et sõitjaid ei olnud 15 meetri kauguselt enam näha, siis oli etapp põnev ja sündmusterohke.

Noorteklassis võttis võidu Pärnu noormees Egon Kaur (VAZ 2108). Teise koha saavutas Vändra võidusõitja Martin Saar (VW Golf) ja kolmandale kohale tuli esimese etapi võitja Denes Truu (VW Golf II).

Esiveoliste esimesed kaks kohta kuulusid Optitransi sõitjatele. Mareck Pukk (Peugeot 205) oli esimene ja Toomas Kasenurm (VW Golf) teine. Kasenurm tõestas, et heale kohale tulemiseks ei pea eelsõidus tegema kiireimat aega - noormees ei saanud eelsõidus üldse aega kirja ja tema auto lumevallist kätte saamiseks tuli kasutada traktori abi. Kolmandale kohale tuli Margus Suigussaar (Opel Kadett).

Tagaveoliste klassis oli kohal seitse osavõtjat ja selles klassis selgitati võitja krossisüsteemis. Finaalsõidus tuhises esimesena üle finišijoone Aivo Stern (Toyota Corolla). Alar Mihkels (VAZ 2101) kaotas 6,3 ja Rainer Kens (VAZ 2105) 15,1 sekundit.

Vabaklassi kiireim oli Joel Kislõi (Honda Civic). Viljandi võidusõitja võitis eelsõidu ja lõpetas vaid ühe turniiritabeli järgse sõidu teisena (ülejäänud kolm esimesena). Noorteklassi võitja Egon Kaur pidi leppima teise kohaga. Kolmandale kohale tuli Kert Rungi (VW Golf II).

Superfinaalis olid kiireimad Kislõi, Kaur ja Kasenurm. Kislõil on nüüd võimalus oma nimi graveerida suurele rändkarikale, mille saab hooaja lõpus omale see võidusõitja, kelle nimesid on karikal enim.

Mehaanikute sõidu võidu noppis Kalle Fix. Tiit Jaanson ja Riho Ringo olid vastavalt teine ja kolmas.

Meeskondlikus arvestuses sai enim punkte SKM Racing Team. Teine oli VS Racing ja kolmas Provintsi Transport.

"Väga lahe oli," märkis sarja peakorraldaja Eiki Eriste (fotol) pärast etappi. "Vahepeal sadanud jäide oli sõna otseses mõttes väga valus. See on kindlasti selline etapp, mis jääb pikalt meelde, nagu kaks aastat tagasi Laitses peetud kross."